Zahraniční tisk: USA jsou unavené ze značky „Clinton“; IS prodává na internetu své otrokyně

Zahraniční média komentují prezidentský boj mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Demokratická kandidátka v něm však ztrácí, za což může i prezidentské období jejího manžela. Od té doby nejsou Clintonovi považováni za upřímné, míní média. Světová média dále píší o tom, že hnutí Islámský stát (IS) se pravděpodobně snaží prodávat na internetu své sexuální otrokyně.

Ztracená Hillary a nebezpečný Donald, tak svůj dnešní komentář nazval slovenský deník SME. Kampaň Hillary Clintonové vážně rozebírá a zpochybňuje i ty nejšílenější Trumpovy nápady. Díky téměř rok trvajícím republikánským primárkám, během kterých Donald Trump pitval řadu tradičních kandidátů na úřad prezidenta Spojených států amerických, si demokratická uchazečka Hillary Clintonová jistě uvědomuje, že letos na podzim má před sebou spíše pouliční boj, a nikoliv typickou politickou kampaň. Ukazuje se však, že být včas varován není to stejné jako být včas vyzbrojen, a Hillary Clintonová zatím v boji, který by měla vyhrávat, ztrácí, pokračuje slovenský list. Částečně to pramení i z jejích vlastních slabin. Spojené státy jsou unavené ze značky „Clinton“ – veškeré kontroverze související s Hillary pramení z prezidentského období jejího manžela Billa v letech 1992 – 2000. Nejde přitom jen o sexuální skandály nebo finanční kličky – především se totiž jedná o otázku charakteru, a právě Clintonovi nejsou považováni za upřímné, míní slovenský deník SME.

 

Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky byl minulý týden v oblasti Středozemního moře nejtragičtějším týdnem od dubna loňského roku, informuje britský deník The Guardian. Minulý týden totiž ve vodách Středozemního moře utonulo pravděpodobně více než 700 migrantů. Ke ztrátám na životech došlo během tří na sobě nezávislých incidentů, ke kterým došlo minulý týden ve středu, ve čtvrtek a v pátek. Za posledních osm dnů se na cestu do Evropy vydalo z Libye více než 13 000 migrantů, píše britský list.

 

Řecký premiér Alexis Tsipras hledá pomoc u kremelského vůdce, píše ve svém dnešním vydání rakouský deník Der Standard. Návštěv z Evropské unie řecký premiér příliš mnoho nemívá. Teď ho ale navštívil ruský prezident, který je Bruselem sankcionován. Závěr pracovní návštěvy Vladimira Putina v Řecku je tento: Rusko se ujme finanční pomoci pro nejslabší členskou zemi Evropské unie. Řecko dostane nový plynovod a velcí ruští investoři koupí přístav v Soluni a hluboce zadlužené řecké státní dráhy, informuje rakouský list.

 

Švýcarsko se s velkou hrdostí připravuje na otevření nového dopravního koridoru v gotthardském masivu, píše švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Na slavnostním otevření Gotthardského úpatního tunelu, které je naplánované na tuto středu, se očekává 1 100 čestných hostů včetně nejvyšších představitelů všech sousedních států a 300 novinářů z celého světa. Avšak jedni z nejprominentnějších hostů ve středu nepřijedou, a sice tři nejvýše postavení představitelé Evropské unie: předseda Evropské rady, předseda Evropské komise a předseda Evropského parlamentu, konstatuje švýcarský list.

 

Příslušníci hnutí Islámský stát se pravděpodobně snaží prodávat na internetu své sexuální otrokyně, informuje americký deník The Washington Post. Na jedné z fotografií, které se objevily na Facebooku, byla zachycena mladá dívka ve věku asi 18 let. Popisek této fotografie obsahoval jediný biografický údaj: „Je na prodej“. Tato fotografie byla z Facebooku – spolu s dalšími podobnými – během několika hodin odstraněna. Zatím není jasné, jestli prodej prováděl přímo vlastník facebookového účtu, nebo jestli komentoval otrokyně prodávané jinými bojovníky Islámského státu, konstatuje americký list.

Zahraniční tisk: USA jsou unavené ze značky „Clinton“; IS prodává na internetu své otrokyně Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Hirošima a slova o světovém míru bez omluvy

    Společnost ·

    Barack Obama jako první prezident Spojených států dnes navštívil japonskou Hirošimu. Představitelé americké vlády připomínají, že nešlo o omluvu ale o uctění památky n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.