Z korporátu na farmu, příběh Michala Beneše a Vlaďky Císařové

Partneři Michal Beneš a Vlaďka Císařová hledali nový začátek pro svůj život. Minulý rok tak odcestovali do Itálie jako dobrovolníci na ekologickou farmu. Tamní způsob života je uhranul natolik, že se rozhodli do převézt do České republiky. V Jižních Čechách proto založili „Na italské farmě“, kde pěstují italskou zeleninu dle principu permakultury.

„Po pracovní stránce byla ta fyzická práce trochu nezvyk, protože oba pocházíme z velkých korporátů, kde jsme pracovali. Trpěly nám záda a nohy,“ popisoval na rádiu Zet Michal Beneš jejich první dny dobrovolničení na farmě v Itálii. Po několika měsících se však do tohoto životního stylu vžili a rozhodli se ho přenést do Čech. 

Podle Vlaďky Císařové byl sice původní plán založit si vlastní farmu v Itálii. Z technických důvodů se nakonec rozhodli se vrátit zpátky. „Měli jsme nějaké finance našetřeny, ale stačilo to akorát tak na pronájem. Pronájem pro cizince nebyl moc snadný,“ řekla. Najít farmu k pronájmu ale nebylo nic lehkého ani v Česku. Po zevrubném prohledávání internetu však našli na Šumavě své místo, čtyř a půl hektarovou farmu, na které nyní pěstují přes 100 druhů zeleniny. Experimentují například i s pěstováním cizrny.

Část svého nového životního stylu se však snaží Vlaďka s Michalem přeměnit v byznys. Nabízí proto bedýnky, které obsahují ovoce, zeleninu, mléko i vajíčka z jejich farmy. Původní vize pak byla produkce specifických produktů - ready-to-cook směsi rýže, špaldy a polenty se sušenou zeleninou. Tu pak nabízí do prodejen různě po republice. „Oslovujeme jeden obchod za druhým a nabízíme. Není to úplně obvyklý produkt, proto začínáme s tím, že vysvětlujeme k čemu to je, jak se to dělá, k čemu to je,“ řekla Císařová.

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Michalem Benešem a Vlaďkou Císařovou si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Z korporátu na farmu, příběh Michala Beneše a Vlaďky Císařové Foto: Facebook / Na italské farmě

reklama

Další články

  1. Libra se po volbách propadla o dvě procenta

    Byznys ·

    Britská libra se v reakci na překvapivě slabý výsledek konzervativců v předčasných parlamentních volbách propadla vůči dolaru až o dvě procenta na nejnižší úroveň od d…

  2. Pravidla agenturního zaměstnávání se zpřísní

    Byznys ·

    Senát schválil zpřísnění pravidel agenturního zaměstnávání. Agentury budou muset zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby. Počítá s tím novel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.