Ve Francii pokračuje vyšetřování středečního útoku na vojáky

Francouzské úřady dnes pokračují ve vyšetřování středečního incidentu, při kterém řidič najel do skupiny vojáků a šest jich zranil. Státní orgány událost označují za teroristický čin.

Pachatelem je podle médií 37letý přistěhovalec z Alžírska, kterého policie vedla v evidenci kvůli nezákonnému převaděčství. Francouzská tajná služba o něm záznamy nevedla. V zemi údajně měl povolení k pobytu.

Řidič napadl vojáky na pařížském předměstí a poté ujížděl po dálnici na sever země, kde jej policie dopadla. Protože se stále pokoušel o útěk, začala po něm střílet. S těžkými zraněními byl převezen do nemocnice. Při incidentu utrpěl také zranění jeden policista.

Podezřelý řidič je stále v nemocnici a jeho stav mu neumožňuje, aby se podrobil výslechu. Vyšetřovatelé mezitím pátrají po případných dalších komplicích zadrženého. 

Prezident Emmanuel Macron ve středu večer na twitteru "blahopřál policii, která zatkla pachatele útoku". Vyšetřovatelé ho ale oficiálně stále evidují pouze jako podezřelého, protože zatím stoprocentně nepotvrdila, že útočník z Levallois-Perret je tou samou osobou, která byla zadržena na dálnici.

Zranění vojáci jsou v péči lékařů vojenských nemocnic, většinou utrpěli zlomeniny. Účastnili se bezpečnostní operace Sentinelle, kterou Francie zahájila v reakci na teroristické útoky v redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015. Od té doby si útoky ve Francii vyžádaly 239 obětí, od poloviny loňského roku cílí - na rozdíl od Británie či Německa, kde také došlo k sérii útoků - hlavně na příslušníky bezpečnostních složek.

 

Zdroj: ČTK

Ve Francii pokračuje vyšetřování středečního útoku na vojáky Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Počet nespolehlivých plátců DPH strmě roste

  Byznys ·

  Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci června vyšplhal na 9 429, což meziročně představuje nárůst o 71 procent. V průběhu prvního pololetí letošního roku se jejic…

 2. Personalistika Zet: Millennials na trhu práce

  Byznys ·

  „Millennials na trhu práce odrážejí svůj život. Život, ve kterém funguje všechno zrychleně a ve kterém mladí potřebují odpověď na vše co nejdříve. Touží také po velkém…

 3. Co člověka v práci spolehlivě naštve nejvíce?

  Společnost ·

  Znáte to. Někdy je vám v práci fajn, rádi si popovídate. Někdy se ale cítíte pod psa. A někdy vás lidi štvou. A nejen lidi. Co zaměstnance v kancelářích vytáčí právě t…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.