V Británii dochází k finančním podvodům každých 15 sekund

Podle britské společnosti Financial Fraud Action (FFA) došlo ve Spojeném království za prvních 6 měsíců letošního roku k více než jednomu milionu finančních podvodů. To představuje nárůst o 53% oproti stejnému období loňského roku. Podle FFA dochází tak k jednomu takovému činu je každých 15 sekund. 

Zneužití údajů kreditních karet, podvody skrze on-line a telefonní bankovnictví a účetní podvody. Banky se snaží být v boji vůči těmto incidentům stále důmyslnější. Podle serveru CNN se jim dokonce podařilo loni zamezit odcizení 7 z každých 10 dolarů podvodných transakcí. To je bohužel jen technická stránka věci. „Jak se bankovní systémy stávají vyspělejšími, podvodníci obrací svou pozornost jinam. Bohužel to často znamená obelstění lidi, kteří jim poté poskytnou osobní údaje a peníze,“ říká ředitelka FFA Katy Worobec.

Podle ní až 26 procent Britů poskytlo osobní údaje lidem, kteří tvrdili, že jsou zaměstnanci jeho banky, přestože věděli, že by to neměli dělat. Proč? Podle průzkumu FFA 43 procent z nich prostě cítil, že osoba, která o jejich údaje žádala, se zdála být důvěryhodná. Zatímco 38 procent lidí uvedlo, že údaje poskytli proto, že byli zaneprázdněni a chtěli rychle vyřídit hovor. V loňském roce dosáhly ztráty z tohoto druhu podvodu ve Velké Británii 980 milionů dolarů.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

V Británii dochází k finančním podvodům každých 15 sekund Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Šest nejbizarnějších aut letošního roku

    Tech ·

    Automobilový průmysl se pohybuje nebývale rychle dopředu. Skrze koncepční vozy automobilových výrobců si většinou můžeme představit, jak bude naše budoucnost na silnic…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.