Trump oznámil přípravu migračního dekretu a odmítl spolupráci s Ruskem

Americký prezident Donald Trump v rámci čtvrteční tiskové konference informoval o přípravě nového migračního dekretu. Rovněž se ostře vyslovil proti obviněním, že by jeho volební tým nebo on sám byl během kampaně před prezidentskými volbami ve spojení s Ruskem. Na počátku novinářům oznámil, že za ministra práce chce Alexandera Acostu. Původní kandidát na ministerský post Andrew Puzder ve středu stáhl svou nominaci, když narazil na odpor v Senátu. Trump také řekl, že po předchozí administrativě Baracka Obamy převzal pouze samý nepořádek, se kterým se musí nyní vypořádat.

Pokud jde o zprávy médií, že Trumpovi volební poradci udržovali kontakty s Rusy, nová americká hlava státu to označila za lži. Trump rovněž odmítl spekulace, že by svého nyní již bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna požádal, aby ještě před prezidentskou inaugurací jednal s ruským velvyslanectvím o amerických sankcích proti Rusku.

K Flynnově odchodu, který byl reakcí na jeho nejasné kontakty s ruskou ambasádou, Trump řekl, že poradce k rezignaci vyzval, neboť se mu nelíbilo, jak o kauze informoval viceprezidenta Mike Pence. Tomu nejdříve Flynn řekl, že s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem o sankcích nehovořil, později připustil, že to bylo možné, ale že si to nepamatuje.

Trump na dotazy novinářů, zda si ho ruský prezident Vladimir Putin netestuje, odvětil, že si to nemyslí. Dodal, že chce mít s Moskvou dobré vztahy.

Na nadcházející týden Trump ohlásil podpis nového migračního dekretu, kterým nahradí původní a nyní soudem zablokované exekutivní nařízení o zákazu vstupu obyvatelů sedmi převážně muslimských zemí do Spojených států a o zastavení amerických azylových programů. O chystaném dekretu informovalo také ministerstvo spravedlnosti, které již nechce, aby se odvolací soud věnoval přehodnocení verdiktu, který ponechal původní Trumpovo nařízení zmrazené.

Trump rovněž připravuje reformu systému zdravotního pojištění, který zavedl jeho předchůdce Barack Obama. Změny chce představit nejpozději do poloviny března.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Trump oznámil přípravu migračního dekretu a odmítl spolupráci s Ruskem Foto: Christopher Halloran / Shutterstock, Inc.: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

 1. Proč jsou děti starších matek inteligentnější

  Společnost ·

  Podle britského deníku Independent je více pravděpodobné, že v testech inteligence budou vynikat děti, které se narodily starším matkám, než děti mladých matek. Deník …

 2. Lenovo zaznamenalo pokles čistého zisku o 67 %

  Byznys ·

  Čistý zisk největšího světového výrobce osobních počítačů Lenovo Group se ve třetím fiskálním čtvrtletí snížil o 67 procent na 98 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). …

 3. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

  Byznys ·

  Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.