Top 10 mobilní aplikace pro profesionály

Současná nepřeberná nabídka mobilních aplikací pro chytré telefony umožňuje uživatelům najít si usnadnění v téměř jakékoli oblasti. V redakci Zet jsme pro vás vybrali deset nejužitečných mobilních aplikací pro smartphony, které zvýší vaši produktivitu zejména v profesním životě.

Organizační aplikace

Cal Any.do

Pro: iPhone

Cena: Zdarma

Cal je jednoduchá a přehledná organizační aplikace. Umožňuje synchronizaci s existujícími záznamy v iCalendar a umí plně zajistit organizaci pracovního i osobního života. Na rozdíl od ostatních plánovacích aplikací má uživatelské prostředí příjemnou a přehlednou grafiku a intuitivní ovládání. Například u vložené schůzky je vedle data a času přidána i možnost GPS lokace místa s navigační mapou nebo jména a údaje uživatelů, kteří se schůzky účastní. Pomocí zabudovaných map umí Cal také najít vhodná místa - kavárny, či restaurace v okolí. Základní verze aplikace je zdarma.

Evernote

Pro: iPhone, Android, Blackberry, Windows Phone 7

Cena: Základní verze zdarma, verze Premium za 5 dolarů týdně nebo 40 dolarů ročně

Evernote patří mezi nejoblíbenější organizační aplikace. Je dostupná pro všechny operační systémy chytrých telefonů. Veškeré poznámky, informace a obrázky uložené v apliaci jsou zálohovány na cloud a k poznámkám navíc můžeze po registraci přistupovat přes rozhraní na webových stránkách. Evernote umožňuje třídění poznámek nebo funkci saved search, tedy uložená hledání, na která poté stačí pouze kliknout a zobrazí se pouze poznámky vyhovující těmto filtrům. K poznámce je dále možné přiřadit fotku, obrázek, audionahrávku či soubor.

Emailové aplikace

AltaMail

Pro: iPhone

Cena: 0,89 Euro

AltaMail nabízí uživatelům správu více emailových účtů, filtrování obsahu schránky a rozšířené volby připojení. AltaMail podporuje bezdrátový tisk prostřednictvím technologií AirPrint (Apple) a ePrint (HP). Kromě tisku e-mailů AltaMail umožnujě i ukládat e-maily ve formátu PDF. Aplikace dále nabízí možnost Push oznámení ze všech spravovaných emailových účtů. Nevýhodou je, že aplikace prozatím nepodporuje zálohování iCloud ani Dropbox, takže je uživatel odkázán na ukládání obsahu do počítače.

Aqua Mail

Pro: Android

Cena: 4,95 dolarů

Tato aplikace je určena uživatelům zařízení Android, a stejně jako AltaMail slouží pro správu emailových účtů z Vašeho telefonu. Připojení aplikace do emailové služby je možné pro více emailových adres zaroveň, od různých správců, jako například Yahoo, Hotmail a Gmail. Samotné nastavení emailové schránky je variabilní a uživatelsky přizpůsobivé. Zprávy je možné seřadit způsobem, který si uživatel nastaví tak, aby mu nejlépe vyhovovalo, včetně barevného odlišení. Dále Aqua Mail nabízí funkci šablon pro rychlé odpovědi. Bezplatná verze zahrnuje možnost připojení dvou e-mailových účtů, ale také promo aplikace v podpisovém řádku. Prémiová verze aplikace je za 4,95 dolarů a umožní vám synchronizaci více účtů najednou a odstranění reklamního prvku.

Aplikace sociálních sítí

LinkedIn

Pro: iPhone, Android, Blackberry, Windows Phone 7

Cena: Zdarma

LinkedIn je nejrozšířenější profesní a kariérní sociální síť, na které je v současné době zaregistrováno více než 230 milionů uživatelů. Je dostupná pro operační systémy všech chytrých telefonů. Nabízí profesní profily uživatelů s informacemi o oboru jejich specializace, karérní historii, aktuálním zaměstnání, vzdělání a kontaktu na dané osoby. Dále obsahuje vyhledávání pracovních pozic, informací o světových společnostech nebo spojení se s konkrétní profesní skupinou. Prostřednictvím sledovaných kontaktů je uživatel zapojen i do sdílených informací o ostatních uživatelích, čímž vzniká provázaná síť. Pomocí LinkedIn je možné vyhledat bývalé i současné kolegy a spolužáky, nebo najít nové obchodní partnery díky možnosti zveřejnění podrobností spolupráce. Aplikace je také oblíbeným nástrojem personalistů a headhunterů. Novinkou je rozšíření o modul LinkedIn Contacts, který spojuje všechny kontakty z dostupných adresářů, e-mailů a kalendářů a automaticky informace aktualizuje. Základní verze je zdarma

Twitter

Pro: iPhone, Android, Blackberry, Windows Phone 7 a telefony využívající systém Symbian

Cena: Zdarma

Aplikace Twitter vznikla v roce 2006 a v současnosti má více než 500 milionů uživatelů. V současnosti je dostupná pro všechny operační systémy chytrých telefonů (včetně starších telefonů využívající systém Symbian, např. Nokie a HTC). Narozdíl od LinkedIn není Twitter zaměřen na profesionální svět, ale o to více je zapojen do světa mediálního. Aplikace funguje na principu odběratelů a sledovatelů a podobně LinkedIn umožňuje vytvářet zájmové skupiny a vytvářet komunikaci v rámci těchto skupin. Příspěvky jsou omezeny rozsahem (jeden tweet má maximálně 140 znaků) a pro označení okruhu se používá tzv. hastag, tedy křížek (#). Twitter slouží ke komunikaci mezi běžnými uživateli nebo ke sledování veřejně známých osobností, které si v posledních letech tuto síť velmi oblíbili. Ke stažení je zdarma.

Aplikace pro skenování

Turbo Scan

Pro: iPhone

Cana: 1,79 Euro

Aplikace Turbo Scan supluje malý skener a umožnujě dodatečnou úpravu dokumentů přímo ve Vašem iPhonu. Pomocí fotoaparátu mobilního telefonu uživatel pořídí snímek dokumentu a program jej následně upraví a vykontrastuje tak, aby byl text dobře čitelný a zpracovatelný. Vybraný segment je možné přesně oříznout a uložit ve formátu PDF, JPEG, PNG nebo do obrázkové knihovny. Turbo Scan dále nabíží možnost OCR, tedy optické rozeznání textu a převod do textového formátu. Možné jsou také úpravy názvu obrázku, data nebo nastavení velikosti dokumentu pro tisk, například Letter USA nebo Legal, A4 nebo vizitkový formát. Scan je možné ihned otevřít a dále upravit v mobilním prohlížeči dokumentů PDF, poslat kopii emailem, zálohovat na cloud nebo vytisknout přes kopmatibilní bezdrátovou tiskárnu. Cena za apliakci je 1,79 Euro.

DocScanner

Pro: iPhone, Android

Cena: 0,99 dolarů

DocScanner je alternativou Turbo Scanu pro telefony operačního systému Android. Je to multifunkční skenovací a archivační aplikace pro několik typů dokumentů. Princip aplikace je stejný jako u Turbo Scanu a totožné jsou i formáty ukládání, zálohování a rozesílání souborů. Stejně tak obsahuje možnost bezdrátového tisku přes Apple AirPrint nebo bezdrátové tiskárny HP. Od aplikace Turbo Scan se DocScanner liší jen cenou, která je 0,99 dolarů.

Aplikace pro fakturační agendu

Faktury

Pro: iPhone

Cena: 0,89 Euro

Aplikace Faktury je přínosem především pro živnostníky. Nabízí rychlou a pohodlnou cestu k vytváření, sdílení a spravování faktur přes chytrý telefon či tablet. Uživateli umožní vytvářet seznamy odběratelů a produktů, filtrovat faktury dle data splatnosti, data zálohovat a sdílet prostřednictvím služby iCloud, odeslat emailem nebo vytisknout přes službu bezdrátového tisku AirPrint. Faktury nabízejí správu a výpočty DPH pro rozdílné druhy produktů a služeb. Součástí uživatelské modifikace faktur může být změna loga, podpisu, číselné řady nebo dodatečných textů. Po spuštění aplikace si uživatel vybere jeden nebo více fakturačních profilů, ve kterém uvede, zda je plátcem DPH a vedle hlavních údajů může doplnit text v patičce dokladů. Je možné i vložit logo a podpis z galerie obrázků. Každý vytvořený profil má vlastní číselnou řadu faktur.

iDoklad

Pro: iPhone, Android

Cene: V distribuci pro Android je apliakce zdarma, v App Store je plná verze za 3,59 Euro

iDoklad je česká aplikace s řadou mezinárodních ocenění, kterou v současné době používá téměř 30 000 uživatelů. Je dostupná pro platformy Android i iPhone. Funkce a možnosti aplikace jsou velmi podobné Fakturám, s možností cloudového zálohování, archivace, šablonování dokumentů nebo uživatelské modifikace faktur. V aplikaci můžete používat seznam kontaktů, položek v ceníku a většiny dalších funkcí stejně, jako v internetovém prohlížeči na běžném PC. Funkcí se od výše uvedené aplikace zásadně neliší, záleží jen na Vašich individualních preferencích a na výběru oblíbeného uživatelské prostředí.

Top 10 mobilní aplikace pro profesionály Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.