Útočník v Las Vegas zastřelil více než 58 lidí. Přes dalších 500 lidí zranil

Podle aktualizované policejní bilance policie zahynulo při střelbě na účastníky koncertu country hudby v Las Vegas 58 osob a do nemocnic jich bylo převezeno 515. Podle sdělení Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v tuto chvíli nejsou žádné důkazy o tom, že by pachatel byl napojen na nějakou mezinárodní teroristickou organizaci. 

Policie potvrdila, že pachatel se sám zastřelil ještě před příchodem policie, která ho šla zneškodnit do hotelu, z něhož střílel. Podle vlády nyní nejsou ohrožena další veřejná místa ve Spojených státech.

Oficiální počet mrtvých se zvýšil na nejméně 58, což z krveprolití před hotelem Mandalay Bay činí nejtragičtější útok střelnou zbraní v novodobých dějinách USA.

ČTK/AP/John Locher 

Čtyřiašedesátiletý střelec Stephen Paddock měl v hotelovém pokoji podle policie deset střelných zbraní, z toho několik útočných pušek. V hotelu se patrně ubytoval ve čtvrtek.

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti dnes uvedlo, že ostatní veřejné akce v USA nejsou po střelbě v Las Vegas vystaveny žádné specifické hrozbě. Motiv masakru zůstává nejasný.

Počtem mrtvých toto krveprolití překonalo dosavadní nejtragičtější střelbu do lidí v USA z loňského června. Muž, který se hlásil k takzvanému Islámskému státu (IS) tehdy v gay klubu v Orlandu zastřelil 49 lidí. Šlo také o nejhorší teroristický útok v USA od atentátů z 11. září 2001.

 

 

Zdroj: ČTK

Útočník v Las Vegas zastřelil více než 58 lidí. Přes dalších 500 lidí zranil Foto: ČTK/AP/Chase Stevens

reklama

Další články

  1. EU opustí společně s Británií i Severní Irsko

    Společnost ·

    Společně s Británií odejde z Evropské unie, jejího jednotného trhu a celní unie v jednom sledu rovněž Severní Irsko. V neděli o tom informoval v severoanglickém Manche…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.