Taxislužba Uber předehnala Xiaomi a stala se nejhodnotnějším startupem na světě

Americká alternativní taxislužba Uber Technologies se stala nejhodnotnější soukromou startupovou firmou na světě. Vyplývá to z informací výzkumné společnosti PrivCo, podle kterých dosahuje hodnota společnosti Uber 51 miliard dolarů (1,3 bilionu korun). Uber tak předstihl čínskou firmu Xiaomi, která vyrábí chytré telefony. Její hodnota dosahuje 46 miliard dolarů. Zprávu přinesl zpravodajský server CNN.

Třetí místo v žebříčku nejhodnotnějších startupů přísluší firmě Airbnb, která provozuje internetové stránky s nabídkou soukromých bytů ke krátkodobému pronájmu například na dovolenou. Hodnota Airbnb dosahuje 25 miliard dolarů.

Hodnota firmy Uber se zvýšila o deset miliard dolarů za pouhých sedm měsíců, dodal analytik PrivCo Chris Pisarski. Zatímco společnosti Facebook trvalo téměř sedm let, než její hodnota vzrostla na 50 miliard dolarů, Uberu se to podařilo za pět let. Služby firmy nyní fungují ve více než 300 městech v 50 zemích.

Firmě se nejnověji podařilo získat od investorů, mezi kterými měl být i Microsoft a indický mediální konglomerát Bennett Coleman & Co., téměř jednu miliardu dolarů. Peníze chce Uber použít na růst v Indii, kde slíbil investovat v příštích devíti měsících do svých aktivit právě miliardu dolarů, ale také v Číně. Peníze by také mohly pomoci firmě zaplatit náklady na současné spory s regulátory v některých zemích.

 

Zdroj: ČTK

 

Taxislužba Uber předehnala Xiaomi a stala se nejhodnotnějším startupem na světě Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.