Těžařská společnost NWR loni snížila ztrátu o 893 milionů korun na 21 milionů eur

Majitel černouhelné firmy OKD, těžební společnost New World Resources (NWR), loni snížila ztrátu o 893 milionů eur na 21 milionů eur (zhruba 576 milionů korun). Její tržby klesly zhruba o 20 procent na 676 milionů eur. Za klíčovou událost loňského roku vedení NWR považuje kapitálovou restrukturalizaci, kterou firma dokončila v říjnu.

Úkolem restrukturalizace bylo odvrátit platební neschopnost podniku. Zahrnovala snížení hodnoty dluhopisů a výrazné rozmělnění akcionářů.

Provozní zisk EBITDA činil 11 milionů eur (asi 302 milionů korun), po předloňské ztrátě deseti milionů eur. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Těžba uhlí v loňském roce klesla o dvě procenta na 8,6 milionu tun, prodeje se snížily o 14 procent na 8,3 milionu tun. „V tomto roce plánujeme vytěžit zhruba 7,5 až osm milionů tun uhlí, prodeje by se měly pohybovat okolo osmi milionů tun,“ uvedl předseda představenstva NWR Gareth Penny. Společnost loni snížila počet zaměstnanců o sedm procent na 14 600 lidí, letos by jejich počet měl klesnout asi o deset procent.

NWR po dokončení finanční restrukturalizace patří z 50,5 procenta skupině CERCL Mining. V této skupině, která se dříve jmenovala BXR Mining, má poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. Ve firmě NWR drží zbylé podíly institucionální investoři a drobní akcionáři.

 

Zdroj: ČTK

 

Těžařská společnost NWR loni snížila ztrátu o 893 milionů korun na 21 milionů eur Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.