Studio ZET partnerem exportních večerů: Zjistěte, co čekají experti od globálního obchodu

Konkurenceschopnost České republiky, důvěryhodnost zahraničních partnerů nebo detaily o podnikání v Číně. To jsou jen některá z témat cyklu třinácti exportních večerů, který odstartuje 17. února na Vysoké škole ekonomické v Praze. Přednášející z českých a světových firem i ze státní správy v rámci Exportních večerů nabídnou originální a praktické rady i pohledy na podnikání za hranicemi. Vybrané semináře bude kromě dalších médií pokrývat i Studio ZET a web www.zet.cz

Exportní večery, pořádá Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické a Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti ve spolupráci s publicistou a konzultantem Romanem Chlupatým.

Semináře se budou konat každé úterý počínaje 17. únorem od 18.00 v učebně RB212 v Rajské budově Vysoké školy ekonomické na Žižkově.

Cyklus odstartuje náměstek ministra zahraničních věcí a spoluautor Strategie konkurenceschopnosti Martin Tlapa přednáškou na téma „Konkurenceschopnost aneb Jak se ve světě neztratit“. V ní se zaměří na výhody i nevýhody českých firem na světových trzích a na různé aspekty obchodní diplomacie.

V dalších týdnech na VŠE vystoupí například forenzní auditor Ján Lalka, který popíše svůj recept na to, jak si rychle a jednoduše prověřit důvěryhodnost zahraničních partnerů. Carol Tooze, někdejší členka top managementu zastoupení automobilových značek Land Rover a Jaguar v Číně, se zamyslí nad tím, co čínští byznysmeni běžně (ne)řeknou. Hlavní ekonom Citibank pro střední Evropu Jaromír Šindel přiblíží klíčové trendy hýbající globální ekonomikou.

Každý z přichystaných třinácti seminářů (předběžný seznam přednášejících a témat přinášíme níže) se skládá z přednášky a následné moderované diskuze, v níž bude čas a prostor na detailní rozbor nastíněných i souvisejících témat. Seminářů se může zúčastnit každý po registraci na adrese skok@vse.cz.

 

Program jednotlivých přednášek v rámci cyklu Exportních večerů*:

17/2 Martin Tlapa (Ministerstvo zahraničních věcí ČR) na téma Konkurenceschopnost: Jak se ve světě neztratit

24/2 Michael Romancov (Univerzita Karlova) a Roman Chlupatý (konzultant) na téma Hot (s)pots: Konflikty zítřka, o nichž je dobré vědět už dnes

3/3 Jaromír Šindel (Citibank) na téma Globální ekonomika dnes a zítra: Očekávaný vývoj a klíčové trendy

10/3 Ján Lalka (Surveilligence) na téma Jak si proklepnout zahraničního partnera 101

17/3 Rutilio Martinez (University of Northern Colorado) na téma Latinská Amerika: (Ne)známá sázka na zajímavý potenciál

24/3 František Masopust (Komora pro hospodářské styky se SNS) na téma Ukrajinská krize: Začátek konce českých firem v postsovětském prostoru?

31/3 Carol Tooze (konzultantka) na téma Co vám čínští byznysmeni běžně (ne)řeknou

7/4 Jan Jedlička (EU Office České spořitelny) na téma Evropa LONG aneb Co čekat od trhů EU na delším horizontu?

? 14/4 Joel Kibazo (Africká rozvojová banka) na téma Afričtí lvi: 5 ekonomik s potenciálem (i pro české firmy)

21/4 Leon Jakimič (Lasvit): na téma Hongkong: Brána (nejen) do Číny

28/4 Michal Mejstřík (Mezinárodní obchodní komora) na téma Měnící se světový řád, měnící se pravidla globálního obchodu

5/5 Jiří Grund (Grund a.s.) na téma Příběhy úspěšných aneb Jak zvítězit (i) v Americe

12/5 Luděk Pfeifer (M.C. TRITON) na téma Globální trhy pozítřka aneb Trendy, které (z)mění náš svět

 

* Změna programu vyhrazena

 

Studio ZET partnerem exportních večerů: Zjistěte, co čekají experti od globálního obchodu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Podle Zemana by se měly omezit protiruské sankce

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman řekl, že zrušení nebo zmírnění protiruských sankcí by pomohlo Evropské unii i Rusku. Dále hodnotí pozitivně čtvrteční dohodu z Minsku o východní …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.