Společnosti Apple se poprvé za pět let podařilo předstihnout Samsung

Analýza serveru Statista ukazuje, že společnosti Apple se podařilo v dodávkách chytrých telefonů poprvé od roku 2011 překonat světovou jedničku Samsung.

Zatímco Apple za svůj návrat na čelní příčku a oživení prodeje vděčí především novým iPhonům 7 a 7 plus (jen za poslední čtvrtletí šlo o 78,3 milionů kusů iPhone), jeho největší konkurent Samsung rozhodně nemusí složitě pátrat po příčinách svých ztrát.

Samsung se dosud potýká s důsledky debaklu Galaxy Note 7, který byl nejčerstvější vlajkovou lodí společnosti. Kvůli vadným bateriím došlo ale k zastavení jeho výroby a ke stažení z prodeje. Za poslední kvartál má Samsung na kontě dodávku 77,5 milionu kusů zařízení. Tedy o pouhých 800 tisíc kusů zařízení méně než Apple.

Zdroj: Statista

Pro společnost Apple je jistě dobrou zprávou, že se jí poprvé za pět let podařilo Samsung předstihnout, nicméně čísla ze zdroje IDC lze podle serveru Statista číst i opačně: na současném skóre se odráží katastrofa na straně Samsungu a zároveň rekordní čtvrtletí z hlediska prodejů společnosti Apple. Zda a jak dlouho bude rostoucí trend dodávek Applu pokračovat ale ukáže až čas.

Jak je patrné i na grafu celosvětových dodávek smartphonů obou společností od roku 2010, Apple si během předvánočních prodejů a celkově za poslední kvartál výrazně polepšil. 

 

 

Zdroj: Statista

Společnosti Apple se poprvé za pět let podařilo předstihnout Samsung  Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.