Společnost Apple zaznamenala rekordní zisk, prodej iPhonů ale stagnuje

Americké technologické společnosti Apple vzrostl ve fiskálním prvním čtvrtletí čistý zisk o 1,9 procenta na rekordních 18,36 miliardy dolaru (asi 456,8 miliardy korun). Růst prodeje chytrých telefonů iPhone se ale téměř zastavil. Situaci ovlivnila především hospodářská situace v Číně, informovala agentura Reuters.

Apple prodal v posledních třech měsících loňského roku 74,8 milionu iPhonů, což je jen o 0,4 procenta více než předloni ve stejném čtvrtletí, kdy se prodalo 74,5 milionu kusů těchto přístrojů. Šlo přitom o první celé čtvrtletí, v němž se prodávaly nové iPhony 6S a 6S Plus.

Analytici očekávali, že Apple v prvním fiskálním čtvrtletí prodá zhruba 75,5 milionu přístrojů. Meziroční nárůst prodeje o 0,4 procenta je vůbec nejhorší od uvedení produktu na trh v roce 2007.

Na výsledku se podepsala především situace v Číně, pokles firma zaznamenala hlavně v Hongkongu. Analytici se dlouhodobě obávali dopadů situace na čínském trhu, jednom ze dvou nejdůležitějších pro Apple, na hospodářské výsledky firmy.

Příjmy firmy vzrostly o 1,7 procenta na rekordních 75,87 miliardy dolaru (1,89 bilionu korun). Období prodeje nových modelů iPhone před vánočními svátky je pro Apple tradičně nejdůležitějším v roce.

 

 

Zdroj: ČTK

Společnost Apple zaznamenala rekordní zisk, prodej iPhonů ale stagnuje Foto: Attila Fodemesi / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Pravý úspěch pozná jen ten, kdo změní sám sebe

  Komerční sdělení ·

  Peníze nejsou potřeba (říkají ti, kteří pak 40 let dělají práci, která je nebaví a nedává jim smysl) . Nesouhlasíte? Pak právě pro vás je tu

  Írán bude potřebovat 600 nových letadel, důvodem je opětovné napojení na globální leteckou síť

  Byznys ·

  Írán bude v nejbližších letech potřebovat až 600 nových letadel. Důvodem je opětovné napojení země na globální leteckou síť po pádu sankcí. Po šestatřiceti letech se n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.