Spojené státy už na válku proti Islámskému státu vydaly 2,7 miliardy dolarů

Spojené státy americké vydávají na válku proti Islámskému státu (IS) 9 milionů dolarů denně. Od loňského srpna, kdy mezinárodní vojenská koalice zahájila nálety na pozice IS v Iráku a Sýrii, tak USA utratily už 2,7 miliardy dolarů, uvádí BBC. Z Pentagonem zveřejněných údajů dále vyplývá, že dvě třetiny amerických nákladů na válku s IS spotřebuje letectvo.

Údaje byly zveřejněny poté, co Kongres odmítl zákonem zakázat další výdaje. Sněmovna reprezentantů pak schválila rozpočet na obranu ve výši 579 miliard dolarů. Odmítla tak požadavek na zastavení financování boje proti IS do té doby, než Kongres vydá nový souhlas s použitím síly.

Bílý dům tento týden oznámil, že do Iráku pošle dalších 450 vojenských poradců. Počet příslušníků amerických ozbrojených sil v zemi se tak podle BBC zvýší na 3 500. Spojené státy nicméně zdůraznily, že nejde o členy bojových jednotek, ale o lidi, kteří mají k boji vycvičit irácké vojáky.

 

Zdroj: BBC

 

Spojené státy už na válku proti Islámskému státu vydaly 2,7 miliardy dolarů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.