Singer získal za intervence ČNB ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014

Miroslav Singer, guvernér České národní banky, získal od měsíčníku The Banker vydavatelství Financial Times Group ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014. Hodnotitelé ocenili zejména devizové intervence proti koruně, které centrální banka spustila na počátku listopadu.

ČNB zahájila intervence 7. listopadu s cílem oslabit korunu. Za jediný den snížila kurz z přibližně 25,80 na 27 korun za euro. ČNB krok odůvodnila především hrozbou deflace. Rozhodnutí ČNB tehdy kritizovala řada ekonomů, podnikatelů, prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus. Naopak jej podpořil premiér v demisi Jiří Rusnok.

Podle guvernéra je ocenění potvrzením toho, že kroky, které ČNB činí, jsou adekvátní reakcí na situaci ve které se česká ekonomika nachází.

Cenu guvernérovi udělil měsíčník na základě rozhodnutí redakce a názorů odborné poroty. V ní byli vybraní ekonomové a bankéři.

The Banker je druhým odborným zahraničním magazínem, který v poslední době Singera ocenil. V říjnu loňského roku získal titul Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě pro rok 2013 od časopisu Emerging Markets.

Zdroj: ČTK

Singer získal za intervence ČNB ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014 Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Průvod Tří králů v Praze na Hradčanech 2014

    Společnost ·

    V neděli 5. ledna 2014 se v Praze uskuteční podevatenácté průvod Tří králů, který vyjede v 15. 30 hodin z budovy Arcibiskupství pražského. Po krátkém pozdravu a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.