Sigfox zvýšil v Česku pokrytí sítí pro internet věcí na 92 procent

Mobilní síť Sigfox pro internet věcí tuzemského operátora SimpleCell zvýšila meziročně pokrytí o 12 procentních bodů na 92 procent území České republiky. Pokrytí populace se zvýšilo na 95 procent. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Do konce roku chce společnost pokrývat signálem celé území. Plánuje vybudovat dalších 50 základnových stanic, které rozšíří signál i do nejmenších měst a obcí České republiky.

Síť má sloužit například pro dálkové odečty energií, zabezpečovací zařízení nebo logistiku. Sítě Sigfox fungují ve 13 zemích a je na ně připojeno přes sedm milionů zařízení. Jejich prostřednictvím mohou komunikovat věci, senzory a zařízení nezávisle na elektrickém připojení pět až 15 let pouze na baterie. Cena modemů je v řádu několika desítek korun a výhodou je i jednoduché programátorské rozhraní.

Společně s Českou republikou buduje firma od prosince loňského roku síť i na Slovensku. SimpleCell Slovakia hlásí více než tři čtvrtiny pokrytého území. „V průběhu půl roku se nám podařilo dosáhnout úrovně pokrytí, díky které jsou možné aplikace konkrétních řešení. V podstatě kompletního pokrytí Slovenska bude dosaženo v prosinci tohoto roku,“ uvedl Martin Komínek ze SimpleCell Slovakia.

Do roku 2020 vzroste podle expertních odhadů ve světě počet připojených zařízení k internetu z nynějších 15 miliard na 200 miliard zařízení, na jednoho člověka tak připadne 26 těchto chytrých zařízení. V Česku budují síť pro internet věcí rovněž České Radiokomunikace nebo Vodafone.

 

 

Zdroj: ČTK

Sigfox zvýšil v Česku pokrytí sítí pro internet věcí na 92 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria

  Společnost ·

  Nad Atlantickým oceánem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Uv…

 2. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

  Tech ·

  Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

 3. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

  Společnost ·

  Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.