Ryanair hodlá navýšit provoz z Prahy o 45 % a přepravit 1,6 milionu cestujících

Nízkonákladové aerolinie Ryanair mají v plánu navýšit provoz z a do Prahy o 45 procent. Ročně tak hodlají přepravit 1,6 milionu cestujících. Od zimního letového řádu 2018 přidá pět linek a zvýší tak jejich počet na 19. 

Nově bude Ryanair vypravovat dva lety týdně do jordánského Ammánu, do Marrakéše, na izraelské letiště Eljat Evda, třikrát týdně na pařížské letiště Beauvais a do italské Pisy.

Nyní provozované lety zahrnují například Brusel/Charleroi (dvakrát denně), Dublin (denně) nebo Londýn/Stansted (třikrát denně). Ryanair zároveň nabízí navazující lety v Římě, Miláně a Portu a postupně je rozšíří na dalších letištích.

„Nové linky Ryanairu rozšíří nabídku destinací z našeho letiště na zimní sezónu 2018 o dvě úplné novinky. Jde o přímou pravidelnou linku do Marrákeše, díky které se k nám po letech vrací přímý spoj s Marokem. Očekáváme, že v obou směrech odbavíme přibližně 32 000 cestujících za rok. Druhou novou destinací v nabídce letiště je již avizovaná linka do Ammánu,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Dopravce zároveň začal nabízet lety uskutečněné do května 2018 za cenu od 439 Kč. Nabídka bude platit do nedělní půlnoci.

 

 

Zdroj: ČTK

Ryanair hodlá navýšit provoz z Prahy o 45 % a přepravit 1,6 milionu cestujících Foto: Michal Kvapil / Youradio News

reklama

Další články

  1. Miloš Zeman složí svůj druhý prezidentský slib

    Společnost ·

    Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.