Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny

Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny a blokádu odůvodnilo ochranou spotřebitelů. Ruská státní kontrola totiž zjistila porušení zákonů u některých značek ukrajinských sladkostí. Rusko již na pozadí krize mezi Moskvou a Ukrajinou vyhlásilo dovozní embargo na některé jiné potraviny z Ukrajiny.

„Aby zaručil spotřebitelská práva, zakazuje Rospotrebnazor (...) dovoz cukrovinek vyrobených na Ukrajině na ruské území,“ oznámil podle AFP ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor.

Na jeden rok Rusko zablokovalo i dovoz vybraných potravinářských produktů ze Západu, který na Moskvu uvalil sankce kvůli ukrajinské krizi.

Státní kontrola podle Rospotrebnadzoru zjistila porušení zákonů u některých kontrolovaných sladkostí. Složení výrobků prý neodpovídalo normám uvedeným na etiketách.

Rusko před zhruba měsícem zakázalo dovoz řady potravinářských výrobků EU, USA a několika dalších západních zemí, které vůči Rusku uvalily sankce kvůli jeho údajné podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Rusko také zakázalo dovoz mléčných výrobků, cibule a čokolády z Ukrajiny či import některých ukrajinských alkoholických nápojů. Rozhodnutí zdůvodnilo ochranou ruských spotřebitelů.

Zdroj: ČTK

Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.