Rozpočtový deficit USA podle Kongresu poroste

Rozpočtový deficit Spojených států se bude v příštích letech výrazně zvyšovat, a to zejména kvůli rozsáhlému snížení daní, které prosadil prezident Donald Trump. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešní zprávy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO).

Úřad předpokládá, že v nynějším fiskálním roce, který skončí 30. září, se rozpočtový schodek zvýší na 804 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč) z 665 miliard dolarů v předchozím roce.

V dalších několika letech bude podle CBS rozpočtový deficit "výrazně růst", stabilizovat by se měl v roce 2023. V letech 2018 až 2027 by měl souhrnný schodek dosáhnout 11,7 bilionu dolarů.

Úřad dnes rovněž předpověděl, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se v letošním roce zvýší o 3,3 procenta. V příštím roce počítá se zpomalením hospodářského růstu na 2,4 procenta.

 

Zdroj: ČTK

Rozpočtový deficit USA podle Kongresu poroste Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Kdo bude platit hypotéku, až budete nemocní?

    Komerční sdělení ·

    Chytří lidé si před odjezdem na dovolenou v zahraničí sjednávají pojištění. Doma nás ale často nepálí starosti, co se stane, když nás skolí nemoc nebo utrpíme nějaký ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.