„Pronajímatelka prodejny myslela, že chceme otevřít bazar,“ říká majitel designového obchodu

Nápad sbírat a opravovat starý nábytek a dekorace přišel na mysl Adamu Karáskovi a Jiřímu Mrázkovi při návštěvě Berlína. Původně chtěli retro zboží do designových obchodů dodávat, skončilo to ale tím, že otevřeli vlastní prodejnu. Čemu všemu museli majitelé obchodu „Nanovo“ při své podnikatelské cestě čelit, prozradil Adam Karásek v pořadu Podnikání od A do Zet.

„Kolega Jirka byl v Berlíně na stáži a já jsem ho tam byl navštívit. Tam ty obchody jedou třeba patnáct let. My jsme z toho byli nadšení a říkali si, jak to může fungovat...tak nás napadlo, že bychom mohli do Berlína dovážet třeba stará kola Favorit,“ popisoval Karásek původní impuls, který vedl k jejich společnému podnikání. Na dodávání starých kol ani jiných retro produktů ale nedošlo. 

S kolektováním a opravováním nábytku a doplňků z 60. a 70. let minulého století nicméně začali. To probíhalo dva roky. Tehdy to měli jako koníček, který financovali z vlastních zdrojů. „Financovali jsme to z našich výplat a z peněz, co jsem měl bokem,“ řekl Karásek Margaretě Křížové.

S kůží na trh se přeci jen rozhodli vyjít a v roce 2011 zprovoznili svůj internetový obchod. „Ten programoval Jirka ještě. On se trochu zajímal o weby, takže on upravoval kód a grafickou úpravu nám dělal grafik. On to nebyl úplně klasický e-shop. Bylo to formou toho, že když se člověku na našich stránkách něco líbilo, tak nám poslal informativní email a my jsme to s ním pak řešili osobně,“ řekl Karásek.

Nyní o pět let později to vše funguje jinak. Nejen, že je obchod Nanovo už oba zakladatele plně zaměstnává a živí, ale vedle redesignu webových stránek si otevřeli i kamenný obchod na lukrativní adrese v centru Prahy. To byl podle Karáska jeden z oříšků jejich podnikání. „Nám prostor pronajímala přímo majitelka domu, která už je starší paní. Když jsme se jí pokoušeli vysvětlit, co děláme, tak to nedokázala pochopit a měla zafixované, že tam bude bazar... Trvalo asi měsíc a půl, než jsme jí ukecali,“ vzpomínal Karásek.

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Adamem Karáskem si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

„Pronajímatelka prodejny myslela, že chceme otevřít bazar,“ říká majitel designového obchodu Foto: Adam KARÁSEK a Jiří MRÁZEK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.