Pražské hotely letos profitují z pověsti bezpečné destinace

Ubytovací zařízení v hlavním městě letos podle hoteliérů profitují z toho, že Praha je považována za bezpečnou destinaci. Průměrná obsazenost pražských hotelů na letní prázdniny zatím dosahuje v červenci 77 procent a v srpnu 73 procent. Vyplývá to z údajů hotelového portálu Trivago. Hoteliéři registrují zvýšenou poptávku jednotlivců i skupin a věří, že obsazenost o prázdninách přesáhne 92 procent.

Letošní sezóna je podle obchodní manažerky hotelové sítě Accor Daniely Nové hodně podobná té loňské. „Samozřejmě chybí velké mezinárodní akce, jako bylo MS v hokeji. Registrujeme zvýšenou poptávku nejen od individuální klientely, ale také té skupinové. Praha je považovaná za bezpečnou destinaci, a tak hodně klientů mění své plány,“ uvedla Nová. Pražské hotely sítě jsou nyní zaplněny zhruba z poloviny, o prázdninách by obsazenost měla dosáhnout 92 až 95 procent.

Podle ředitele hotelu Olympik Vlastislava Šose přibývá turistů zejména z Jižní Koreje. Také podle něj Praha nyní profituje z pověsti bezpečné destinace. „Například studentské zájezdy z Itálie, Německa či Balkánu se takto rozhodovaly. Vyškrtly např. Paříž a jeli spíš k nám,“ uvedl Šos.

Turisté, jak zahraniční, tak čeští, jezdí do Prahy podle údajů Trivaga průměrně na čtyři noci. Nejvíce jsou ochotni za ubytování zaplatit Švédové, a to letos v červenci průměrně 2540 Kč a v srpnu 2594 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

V pražských hotelech a penzionech se loni ubytovalo 6,57 milionu turistů, o 7,8 procenta více než v roce 2014. Většinu z nich tvořili tradičně cizinci. Zvýšil se také počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v hlavním městě strávili.

 

 

Zdroj: ČTK

Pražské hotely letos profitují z pověsti bezpečné destinace Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Rusko dojednalo v Aleppu dvoudenní příměří

  Společnost ·

  Rusko zprostředkovalo osmačtyřicetihodinové zastavení palby v syrském Aleppu. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na informaci ministerstva obrany. Příměří, údajně d…

 2. Reorganizace policie se odloží o měsíc

  Společnost ·

  Chystaná reorganizace policie se odloží ze začátku července na začátek srpna. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na úterním mimořádném jednání Bezpečnostní rady stát…

 3. Prolamování ledů: Erdogan napsal dopis Putinovi

  Společnost ·

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan napsal svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi dopis, ve kterém vyjadřuje naději na zlepšení vzájemných vztahů. Médiím to řek…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.