Praha se připravuje na „spanilou jízdu“. Prague Harley Days navštíví okolo 15 tisíc lidí

Motocykly Harley Davidson mají v Česku dlouhou tradici. Od roku 1924 bylo v Praze založeno první dealerství v Praze. Slavné motorky se snaží přitom propagovat i událost Prague Harley Days, kterou 2. – 4. září navštíví odhadem 15 tisíc lidí. Ředitel zastoupení Harley Davidson pro střední Evropu Martin Heřmanský říká, že nepůjde čistě o motorkáře. Akce cílí totiž i na rodiny s dětmi. Heřmanský také sdělil, že akce má nesporný přínos pro turistický ruch v Praze. 

Loňského ročníku Prague Harley Days se účastnilo mezi 10 až 15 tisíci lidmi. S trochu větším počtem se počítá v rámci letošního roku. Větší návštěvnost by měla být spojena i s tím, že se poprvé bude konat po dobu tří dnů.

Praha se v rámci události musí připravit i na takzvanou spanilou jízdu. Ta je pod záštitou městské části Praha 1. Spanilá jízda odstartuje dopoledne od holešovického Výstaviště a zamíří do centra Prahy. Tentokrát však vyvrcholí přímo na Staroměstském náměstí. Praha v rámci toho očekává příjezd 1500 motorkářů, kteří pojedou naplánovanou trasu po dobu 1,5 hodiny. Tato projížďka vyžaduje podle Heřmanského součinnost mnoha složek. Na starost ji tak budou mít organizátoři ale i samotná Policie České republice společně s městskou policií.

„Snažíme se, aby byl průjezd Prahou co nejplynulejší. Vybrali jsme trasu, která zasáhne Pražanům co nejméně do života. Z hlediska policie to znamená zastavování dopravy po dobu, než kolona přejede přes křižovatku, kde nejsou například semafory,“ řekl Heřmanský na rádiu Zet.

Přínos pro cestovní ruch

Prague Harley Days necílí pouze na motorkáře. Snaží se zasáhnout širší cílovou skupinu, do níž patří i celé rodiny. Program akce se tak zaměří rovněž na samotné děti a matky. Z akce může navíc čerpat i samotné hlavní město.

„Obecně platí, že naši zákazníci patří k těm movitějším skupinám s vyšším sociálním statusem nebo disponibilním příjmem. Očekává se, že ekonomický přínos pro Prahu to bude mít určitě zajímavý. Je to dané i tím, že velká řada hotelů okolo celé akce a i trochu dál je z velké části zcela zamluvena,“ sdělil Heřmanský. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s ředitelem zastoupení Harley Davidson pro střední Evropu Martin Heřmanský. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

Praha se připravuje na „spanilou jízdu“. Prague Harley Days navštíví okolo 15 tisíc lidí Foto: ČTK/Šulová Kateřina

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.