Praha chce být centrem umělé inteligence, vzniká nová iniciativa prg.ai

Praha se chce stát centrem umělé inteligence – spojily se největší pražské vysoké školy – Univerzita Karlova a České vysoké učení technické – Akademie věd ČR a hlavní město Praha. Celá iniciativa má název prg.ai a podporují ji také vláda a společnosti jako například Cisco, IBM, Škoda, Avast či Seznam.cz. Jedním z hlavních iniciátorů je Michal Pěchouček z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Vznik této platformy doplňuje nově založené Výzkumné centrum informatiky, kdy se spojily Fakulta elektronická a Fakulta informačních technologií ČVUT a vytvořily nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v České republice.

„Všechny tyto iniciativy je zapotřebí uvítat a podpořit. Je dobré, že se pracoviště spojují a vytváří mezinárodně konkurenceschopné projekty. V českém prostředí se v mnoha směrech totiž týmy spíše drobí, vznikají třeba nové fakulty a nevytváří se potřebná kritická masa, která by byla schopna něco znamenat ve světové konkurenci,“ říká Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

 

 

Více informací se dozvíte ze záznamu rozhovoru s Alešem Vlkem, který si můžete pustit v playeru výše.

 

Zdroj: Vědavýzkum.cz, YRT

Praha chce být centrem umělé inteligence, vzniká nová iniciativa prg.ai Foto: YRT

reklama

Další články

  1. Od smrti Bonnie a Clyda uplynulo 85 let

    Společnost ·

    Bonnie a Clyde. Pro řadu lidí romantičtí vyděděnci a rebelové, kteří symbolizují bezmeznou oddanost. Zločinecká dvojice, která byla ve 30. let postrachem amerických ba…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.