Policie převzala nové vozy Octavia, 600 kusů na zemní plyn si objednala i Jančurova taxislužba

Policie České republiky dostala tento týden k dispozici prvních čtyřiašedesát nových vozů Škoda Octavia. Celkově má obdržet 477 automobilů, jejichž souhrnná cena dosahuje 240 milionů korun. Nové vozy Škoda Octavia 1,4 TSI a 1,8 TSI začnou policisté používat koncem letošního roku. Nejde však o jedinou velkou zakázku, kterou se mladoboleslavské automobilce podařilo získat. Taxislužba Tick Tack Taxi podnikatele Radima Jančury si totiž objednala 600 nových vozů Škoda Octavia s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). 

Nová policejní vozidla bude používat dopravní, pořádková a cizinecká policie. K vypsání tendru na nové vozy pro policii došlo v květnu letošního roku.  Klíčky od nových vozů předal do rukou policejního prezidenta Tomáše Tuhého vedoucí českého zastoupení Škoda Auto Luboš Vlček.

„Součástí hodnoty jednoho vozu není jen vozidlo samotné. Musíme počítat, že více jak 150 tisíc dělá v těchto modifikacích i příslušenství. Jsou tam nová světla a nové prvky, které se tam objevují. Jde o úchopné systémy i o úložné prostory,“ řekl Tuhý.

Zdroj: Michal Kvapil/ZET

Do konce roku má policie navíc v úmyslu dokončit tendr na další vozidla, která mají být pořízena z prostředků fondu zábrany škod. Vozy by v sobě podle Tuhého měly zabudovanou měřící technologii.

„Opakovaně jsem avizoval, že poslední větší nákup vozidel byl v roce 2011 a od té doby vlastně policie dojíždí svá vozidla. Tak jak jsem uváděl i v dřívějších dobách, tak má policie k dispozici 8 tisíc vozidel pro výkon služby a téměř polovina se začíná blížit k stavu, kdy bude potřeba uvažovat o obměně těch vozidel,“ uvedl Tuhý.

Zdroj: Michal Kvapil/ZET

Tuhý také řekl, že policie chce v příštím roce získat do svého rozpočtu peníze na nákup minimálně podobného množství vozidel, k němuž došlo letos.

Zdroj: Michal Kvapil/ZET

Mladoboleslavská Škoda Auto však nezásobuje novými vozy Octavia pouze policii. Taxislužba Tick Tack Taxi Radima Jančury totiž tento týden oznámila, že od mladoboleslavské automobilky koupí 600 automobilů Škoda Octavia s pohonem na stlačený zemní plyn CNG.

 

Zdroj: Zet

Policie převzala nové vozy Octavia, 600 kusů na zemní plyn si objednala i Jančurova taxislužba Foto: Michal Kvapil/ZET: Policejní prezident Tomáš Tuhý přebírá klíče od nových vozů Škoda Octavia

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.