Pojišťovně UNIQA vzrostl téměř o čtvrtinu její zisk

Pojišťovně UNIQA vzrostl v minulém roce zisk před zdaněním o 22,9 procenta na 377,9 milionu eur (10,3 miliardy korun). Rakouská firma působící i v České republice, současně s výsledkovou zprávou dnes oznámila, že navrhne zvýšit dividendu o 20 procent na 0,42 eura za akcii.

Čistý zisk stoupl o 1,8 procenta na 289,9 milionu eur, a mírně tak překonal odhady analytiků. Zisk před zdaněním byl v souladu s očekáváním, informovala agentura APA.

Celkové předepsané pojistné stouplo o tři procenta na 6,064 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se loni mírně snížil na 99,5 z 99,8 procenta v roce 2013. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

V letošním roce čeká UNIQA další vysoký růst zisku před zdaněním. Podle jejích odhadů se má pohybovat v rozmezí 425 až 450 milionů eur. Prognóza počítá s tím, že kapitálové trhy zůstanou stabilní, ekonomický vývoj se mírně zlepší a ztráty způsobené přírodními katastrofami zůstanou v běžném rozsahu.

UNIQA patří v České republice mezi osm největších pojišťoven. V roce 2013 vybrala na pojistném 5,7 miliardy korun. 

 

Zdroj: ČTK

 

Pojišťovně UNIQA vzrostl téměř o čtvrtinu její zisk Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

    Byznys ·

    Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.