Personalistika Zet: Každá sociální síť lze zneužít k budování personálního brandu

Současnost představuje nejjednodušší dobu pro vytvoření osobního brandu. K jeho vybudování lze totiž využít jakoukoli sociální síť. V pořadu Marketing Zet to říká zakladatelka a hlavní tvář organizace Czechitas Dita Přikrylová. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

Jakým způsobem lze vytvářet sociální obraz? Je to jednoduché. Záleží na tom, jak předkládáte myšlenky na Twitteru nebo jak se prezentujete na Instagramu či Facebooku.

„Každá síť lze ale zneužít k budování personálního brandu. Můžu si říct, že tam budu postovat své osobní věci, ale třeba to mohou být takové, které víc souvisí s mojí prací. Myslím si, že sociální sítě jsou to nejsilnější, co můžu použít k budování osobního brandu,“ řekla Přikrylová.

Člověk si může říct, že bude na sociálních sítích především publikovat věci soukromého rázu. I ty se ovšem mohou propojovat s pracovní náplní. Pomocí toho již dochází k budování personálního brandu. Podle Přikrylové jsou sociální sítě právě tím nejsilnějším nástrojem, jaký lze použít pro vybudování osobního brandu.

Sociální sítě pro zviditelnění a oslovení potenciálních zaměstnanců z řady mileniálů mohou využít rovněž i zaměstnavatelé. 

„Nedávno jsem stála před těžkým úkolem. Musela jsem donutit vlastní tým, aby postoval na Instagram stories. Jde o takovou novou formu 24 hodinového příběhu. Je to vhled do organizace. Aby to bylo uvěřitelné, tak každý člověk bez ohledu na to, jestli zpracovává účetnictví nebo skenuje dokumenty, se musel stát součástí celého příběhu. Ze začátku to byla velká nevole, protože lidi na to neměli čas. Lidi to ale začalo bavit. Začali to sledovat a věděli, že to ostatní baví a najednou to bavilo všechny,“ sdělila Přikrylová. 

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Každá sociální síť lze zneužít k budování personálního brandu Foto: Alexey Boldin Shutterstock

reklama

Další články

  1. Spotřeba mobilních dat v Česku neustále roste

    Komerční sdělení ·

    Minulý týden Český telekomunikační úřad otevřel veřejnou konzultaci závěrů, které vzešly z testu velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám. Případná regulace ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.