Přehled zpráv BBC: Boj egyptské armády proti IS; Britský ministr navrhuje rozšířit nálety i do Sýrie

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že bezpečnostní jednotky v Egyptě pokračují v boji proti příslušníkům hnutí Islámský stát (IS) v severní části Sinajského poloostrova. Podle BBC si britský ministr obrany Michael Fallon myslí, že je nelogické vést útoky britského letectva proti IS jen v Iráku. Operace by se měly podle něj soustředit i na Sýrii. 

Bezpečnostní jednotky v Egyptě pokračují v operaci zaměřené proti příslušníkům hnutí Islámský stát v severní části Sinajského poloostrova. Letecké útoky trvaly do čtvrtečních ranních hodin. Armáda s ofenzívou podle prohlášení jejích představitelů nepřestane, dokud se jí nepodaří oblast zbavit „koncentrace teroristů“. V posledních dnech přišlo v Egyptě při intenzivních střetech s příslušníky hnutí Islámský stát o život více než 100 osob.

 

Britský ministr obrany Michael Fallon doporučí členům britského parlamentu, aby přehodnotili své rozhodnutí o odmítnutí podniknout útoky proti silám hnutí Islámský stát v Sýrii. Podle Michaela Fallona je nelogické, že se vojenské letectvo britských ozbrojených sil účastní útoků proti Islámskému státu jen v Iráku, ale nikoli v sousední Sýrii. Fallon se domnívá, že teroristické útoky, jako například páteční střelba v Tunisku, mohou být plánovány hnutím Islámský stát právě v Sýrii.

 

Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová řekla, že doufá, že výsledky plánovaného řeckého referenda týkajícího se dluhové krize poskytnou srozumitelnější vhled do ekonomické situace země. Podle Lagardeové je důležité, aby ekonomické reformy v zemi předcházely nové nabídce ze strany věřitelů ohledně dalšího záchranného programu.

 

Nové satelitní fotografie umělých ostrovů ve sporné oblasti Jihočínského moře naznačují pokrok v jejich výstavbě. Čína byla za budování umělých ostrovů kritizována zejména zeměmi, které na danou oblast vznášely vlastní nároky, jakož i Spojenými státy americkými.

 

Dominikánská republika hodlá plně spolupracovat při vyšetřování v oblasti migrační politiky. Návštěvu země kvůli její migrační politice plánuje tým z Organizace amerických států. Během uplynulých dvou týdnů totiž zemi opustily tisíce lidí, přičemž mnoho z nich bylo haitského původu. Říkají, že byli k odjezdu ze země donuceni.

 

Tisíce Australanů dostaly doporučení, aby navštívili lékaře poté, co byli čtyři stomatologové obviněni ze špatných hygienických podmínek. Podle oficiálních informací tito lékaři neprováděli dostatečnou sterilizaci lékařských nástrojů a mohlo tak dojít k nákaze jejich pacientů virem HIV nebo žloutenkou.

 

Na mistrovství světa v ženském fotbale porazilo Japonsko v semifinále Velkou Británii 2:1. V nedělním finále se tak utkají týmy Spojených států amerických a Japonska. 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

Přehled zpráv BBC: Boj egyptské armády proti IS; Britský ministr navrhuje rozšířit nálety i do Sýrie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Agentury Fitch a S&P dále snižují rating Řecka

    Byznys ·

    V důsledku krachu jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli snížila v úterý mezinárodní ratingová agentura Fitch hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka hlouběji do spekulativ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.