Pecina na vnitru plánuje nákup aut za půl miliardy korun

Martin Pecina, ministr v demisi, chce obnovit do konce roku 2017 vozový park policie. Chystá proto vypsání veřejné zakázky na dodávku 843 nových aut. Její hodnota má převýšit půl miliardy korun. Součástí má být servis včetně náhradních dílů.

Počet služebních vozů policie se pohybuje kolem osmi tisíc. Vnitro již letos vypsalo soutěže na 313 nových vozů s tím, že s jistotou odebere 230 aut a zbytek podle finančních možností. Nyní požadavek upřesnilo, resort bude mít zájem o 843 aut. Mělo by jít o osobní vozidla v běžné obchodní verzi. Bez DPH by měla i se servisem a náhradními díly stát 418 798 948 korun, což je s DPH zhruba 507 miliónů. Samotné vozy z toho mají vyjít na 362 624 800 korun, s DPH na 439 miliónů.

Dosud policie jezdí převážně škodovkami, používá také silné vozy VW Passat a naposledy v prosinci loňského roku získala deset vozů značky Hyundai. „Nákupem nových vozidel zajišťuje ministerstvo vnitra obměnu vozidel po uplynutí stanovené doby a projetí stanoveného limitu kilometrů,“ řekl Pecina v informaci pro vládu s tím, že životnost aut u policie a hasičů je kolem sedmi let.

Při rozhodování o tom, která automobilka získá tak objemnou zakázku, bude hlavní cena vozidel s tím, že cena zakázky nesmí přesáhnout stanovenou sumu. Náhradní díly a autorizovaný servis přitom budou hrát mnohem menší roli.

Zdroj: Právo

Pecina na vnitru plánuje nákup aut za půl miliardy korun Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Top 10 mobilní aplikace pro profesionály

    Tech ·

    Současná nepřeberná nabídka mobilních aplikací pro chytré telefony umožňuje uživatelům najít si usnadnění v téměř jakékoli oblasti. V redakci Zet jsme pro vás vybra…

  2. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.