Německý výrobce osvětlení Osram končí s úsporami, chce investovat tři miliardy eur

Německý výrobce osvětlovací techniky Osram plánuje investovat do konce desetiletí až tři miliardy eur (81 miliard Kč) a po letech úspor obnovit růst. Uvedla to v úterý firma. Osram nyní prodává své tradiční aktivity ve výrobě žárovek a lamp a zaměřuje se na produkci LED diod a speciálního osvětlení.

Osram vydá zhruba miliardu eur na výstavbu závodu pro výrobu LED diod v Malajsii. Firma své výdaje na výzkum a vývoj posílí do roku 2020 o zhruba 40 milionů eur ročně. Celkově by tak měla v následujících čtyřech letech investovat až dvě miliardy eur, uvedla agentura Reuters.

Firma s více než stoletou historií byla druhým největší výrobce žárovek na světě za nizozemským Philipsem. V minulých letech ale nezareagovala na překotné změny v odvětví v čele s nástupem LED diod a byla předstižena rychle expandující asijskou konkurencí. Za poslední čtyři roky Osram propustil více než 8 000 zaměstnanců, tedy asi pětinu jeho původní celkové pracovní síly.

 

Zdroj: ČTK

Německý výrobce osvětlení Osram končí s úsporami, chce investovat tři miliardy eur Foto: ČTK/imago stock&people

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.