New York loni navštívilo rekordních téměř 63 milionů turistů

Počet návštěvníků New Yorku se loni zvýšil již poosmé za sebou. Do americké metropole přijelo rekordních téměř 63 milionů turistů. „Dveře města zůstávají světu otevřené,“ oznámil v úterý jeho starosta Bill de Blasio a zároveň si pochvaloval, že město přilákalo rekordní počet návštěvníků navzdory politice Bílého domu.

Předloni New York navštívilo jen 60,5 milionu turistů z ciziny i jiných oblastí USA. V roce 2017 se počet zahraničních návštěvníků zvýšil na 13,1 milionu lidí, oproti očekáváním ale přijelo méně Evropanů a více Asiatů. Z jiných částí Spojených států si návštěvu města známého mimo jiné sochou Svobody nenechalo ujít 49,7 milionu turistů. Rekordní jsou obě čísla.

Kromě tradiční atrakcí typu Central Parku, čtyřhvězdičkových restaurací či broadwayských show ve zvýšené míře navštěvují památník obětem 11. září, nové Whitneyho muzeum amerického umění nebo Finanční čtvrť. Kromě horního Manhattanu vyhledávají i další městské části, jako je Brooklyn, Queens, Staten Island a Bronx. Před 40 lety, kdy město sužovala finanční krize a kriminální gangy, by byl takový trend nemyslitelný.

 

 

Zdroj: ČTK

New York loni navštívilo rekordních téměř 63 milionů turistů Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.