Nejlevnější a nejdražší aerolinie, nejlevnější jsou asijští dopravci

Sezóna letních dovolených se začíná pozvolna rozjíždět. Důležité je tak se zaměřit na ceny jednotlivých aerolinií. Plánovací portál Rio2Go ve spojitosti s tím porovnal 200 předních leteckých společností ruku v ruce s cenou za kilometr v rámci mezinárodních letů. Výzkum přitom zjistil, že čtyři z pěti nejlevnějších společností jsou z Asie. Více už zjistíte v nové infografice od portálu Statista.

Na prvním místě se umístila letecká společnost Air Asia X. Jde o aerolinky sídlící v Malajsii. Průměrné náklady na kilometr dosahují na 0,07 dolarů za kilometr. Druhou nejlevnější firmou je poté Air India Express s 0,08 dolarů za kilometr a na třetí příčce figuruje firma Indonesia Air Asia s 0,09 dolary za kilometr.

24 z 30 nejlevnějších aerolinií z celého světa jsou z Asie nebo Středního východu. Britské nebo americké společnosti se vůbec do top 10 nejlevnějších leteckých společností vůbec neprobojovaly. Na druhou stranu zde figurují některé evropské firmy. Například pak jde o lotyšský Primera Air, irský Ryanair nebo islandský WOW Air.

Zdroj: Statista

 Ryanair vede konkurenční boj s firmou Easyjet. Pokud se ale podíváme na srovnání dle kilometru za hodinu, tak se u Ryanairu dostáváme na 0,10 dolarů a u Easyjetu na 0,19 dolarů. Jde o citelný rozdíl.

Server Statista poukazuje na zajímavost pojící se k dražším cenám ve Spojených státech. Southwest´s Airlines si účtují za kilometr 0,29 dolarů. Oproti Ryanairu jde o třikrát vyšší cenu.

 

 

Zdroj: Statista

Nejlevnější a nejdražší aerolinie, nejlevnější jsou asijští dopravci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

    Komerční sdělení ·

    Na pražském Mánesově mostě se poprvé v historii uskuteční kulturní akce. V sobotu 2. června se přímo na mostě koná oslava sousedství mezi Čechy a Němci. Namísto aut a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.