Medveděv: Rusko si bude u WTO stěžovat na americké sankce

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes podle agentury AFP oznámil, že jeho země vznese u Světové obchodní organizace (WTO) protest proti sankcím, které na ně kvůli postupu Moskvy vůči Ukrajině uvalily Spojené státy.Vznést námitky u WTO proti Spojeným státům ale podle něj nebude jednoduché kvůli pozici Ameriky v této obchodní organizaci.

„Spojené státy zavedly sankce proti Rusku, které mají negativní důsledky pro zahraniční obchod. Rozhodli jsme se proti tomu vznést námitky u WTO,“ řekl Medveděv. Ruský premiér dodal, že to „nebude jednoduché, protože USA mají ve Světové obchodní organizaci velkou autoritu“.

Spojené státy uvalily na Rusko řadu cílených sankcí v podobě zákazu vstupu do země a zmrazení majetku pro desítky ruských politiků a podnikatelů. Na černou listinu se dostala i řada ruských firem a bank patřících lidem z blízkého okruhu prezidenta Vladimira Putina.

Americký viceprezident Joe Biden tento týden varoval, že Spojené státy a jejich spojenci jsou připraveni k dalším protiruským sankcím, pokud Moskva nepřispěje k ukončení povstaleckých akcí na východě Ukrajiny.

Medveděv řekl, že sankce podle Ruska představují nerespektování závazků ze strany Spojených států. Chystaný protest Moskvy podle něj prověří nestrannost a objektivitu WTO.

Zdroj: ČTK

Medveděv: Rusko si bude u WTO stěžovat na americké sankce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.