Kybernetické útoky na německý parlament pokračují

Německé poslance zmátl falšovaný e-mail, který jim byl zaslán jménem kancléřky Angely Merkelové. E-mail totiž poslancům přišel během hackerského útoku na Spolkový sněm. Mluvčí Spolkového sněmu Ernst Hebeker v neděli potvrdil existenci podvrženého vzkazu od kancléřky, který zval na telefonickou konferenci. Nyní se prošetřuje, zda spolu obě události souvisejí

„Není vůbec jasné, zda tento e-mail s kybernetickým útokem souvisí,“  řekl Hebeker. Kromě toho se totiž objevily i další podezřelé maily, mimo jiné údajné účty za telefon od společnosti Deutsche Telekom. Podle informací listu Bild am Sonntag byl při hackerském vpádu infikován také počítač v parlamentní kanceláři kancléřky, která je zároveň poslankyní. To však mluvčí Spolkového sněmu nepotvrdil.

Kybernetické útoky na německý parlament trvají už asi čtyři týdny. Počítačový systém zákonodárného sboru je napadán prostřednictvím e-mailů a škodlivého softwaru.

Bezpečnostní úřady soudí, že za akcí stojí cizí stát. Prezident kontrarozvědky Hans-Georg Maassen už ve čtvrtek vyjádřil obavy, že útoky má na svědomí některá zahraniční zpravodajská služba, ale přímo žádnou neoznačil. Jen na okraj podotkl, že „vysoce kvalifikované jsou kybernetické útoky ruských služeb“ a Němci z toho mají velké obavy.

 

Zdroj: ČTK

 

Kybernetické útoky na německý parlament pokračují Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.