Japonská burza Coincheck začne klientům vyplácet peníze za ukradené kryptoměny

Japonská burza s kryptoměnami Coincheck oznámila, že začne svým klientům kompenzovat ztráty pojící se k odcizeným digitálním měnám. O ně přišla v rámci lednového kybernetického útoku. Vyplácení náhrad zahájí příští týden. Během tiskové konference to ve čtvrtek oznámilo vedení společnosti v čele s řediteli Koichiro Wadou a Yusukem Otsukou. Více už o tom informoval krypto magazín CoinDesk.

Vedení společnosti se nechalo rovněž slyšet, že během příštího týdne obnoví obchodní služby pojící se k některým digitálním měnám.

Coincheck již dříve uvedl, že došlo k odcizení okolo 500 milionů NEM tokenů v hodnotě dosahující na 530 milion dolarů (11,1 mld. korun). Brzy po nepříjemné situaci japonská firma uvedla, že za každý odcizený token postiženým zákazníkům zaplatí 0,81 dolarů - 17,01 korun (v celkovém poměru jde o částku v hodnotě 420 milionů dolarů - 8,8 mld. korun).

Důsledkem tohoto incidentu se v Japonsku spustila vlna regulací. Do samotného případu se záhy zapojil i Japonský úřad pro finanční služby (FSA). Ten začal zkoumat bezpečnostní opatření platformy a fiskální kapacitu burzy Coincheck na proplacení ztrát obětem útoku. Uživatelé burzy rovněž podali žalobu, na základě níž požadovaly urychlení finanční náhrady za odcizené tokeny.

Současná prohlášení o vyplacení následují aktuální úsilí ze strany FSA o podrobnějším zkoumání kryptoměnových obchodních transakcí na území Japonska. FSA chce díky novým poznatkům zamezit dalším podobným kybernetickým útokům.

CoinDesk se zmiňuje o tom, že FSA ve čtvrtek uvalil správní sankce proti sedmi obchodním platformám, jež zprostředkovávaly obchod s kryptoměnami bez patřičného zabezpečení. Dvěma z těchto burz byla dokonce pozastavena činnost. Ostatní mají čas upravit své nedostatečné zabezpečení. Musí tak konkrétně učinit do 22. března.

 

 

Zdroj: CoinDesk, Youradio News 

Japonská burza Coincheck začne klientům vyplácet peníze za ukradené kryptoměny Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Miloš Zeman složí svůj druhý prezidentský slib

    Společnost ·

    Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.