Investice Zet: Letošní politické události hýbou s cenou zlata, uklidnění situace ji potopí dolů

Velké množství Čechů letos sleduje s ohledem na segment investic zlato. Od začátku roku jde o lepší investici, když v dolarovém vyjádření průměrně posílilo o 14 %. Důvodem jeho růstu jsou podle analytika České spořitelny Pavla Smolíka politické události. Mezi ně patřily volby ve Francii nebo aféra amerického prezidenta Donalda Trumpa a bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho.   

„Zlato se v současnosti pohybuje v pásmu 1200 až 1300 dolarů za trojskou unci (1 trojská unce = 31,103 gramů zlata – pozn. redakce).  Tam se dostalo v podstatě dvěma událostmi. Jednou byly blížící se volby ve Francii. Zlato opět oslabilo,“ řekl Smolík na rádiu Zet. Cena zlata opětovně vystřelila nahoru po aféře amerického prezidenta Donalda Trumpa a bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho. Po jeho odvolání zlato opět vystoupalo na hodnotu okolo 1300 dolarů.

V případě, že by v tomto směru došlo k uklidnění politické situace, tak by se zlato podle Smolíka ustálilo na 1150 až 1250 dolarech za trojskou unci. Smolík nicméně říká, že je těžké si představit, že by se zlato dostalo pod hodnotu 1100 dolarů.

Ropa je letos velmi volatilní

V pořadu Investice Zet se neřešilo pouze zlato. Na programu dne byla i problematika pojící se k vývoji růstu cen ropy. „Černé zlato“ je letos velice volatilní.

„V podstatě u ropy zde máme dva protichůdné směry. Ten dlouhodobější trend byl prodejní a naopak se nám tam tvořila zespodu jakási podpora, na které se měla cena ropy tendenci zastavit. Tyto proudy šly proti sobě. To je jeden ze sledovaných trendů v technické analýze, kdy sledujeme, když jdou nějaké proudy proti sobě. V takovém bodě zjišťujeme, kam se ta cena akcií, komodit nebo měnového páru posune,“ informoval Smolík.

V současnosti se cena ropy pohybuje na úrovni kolem 48 dolarů za barel. Pokud by se neobjevila nějaká negativní zpráva, tak by mělo jít podle Smolíka o její pomyslné dno. 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Letošní politické události hýbou s cenou zlata, uklidnění situace ji potopí dolů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. BBC: Navalného opět zadržela policie

  Společnost ·

  V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak m…

 2. Toyota prodala svůj zbývající podíl v Tesle

  Byznys ·

  Japonská automobilka Toyota Motor prodala svůj zbývající podíl 1,43 procenta v americkém výrobci elektrických aut Tesla. Toyota byla jedním z prvních investorů v Tesle…

 3. Trump odvolá vstřícné kroky vůči Kubě

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump příští týden odvolá některá vstřícná opatření vůči Kubě, která před třemi lety v rámci normalizace vztahů zavedl jeho předchůdce Barack…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.