Infografika: Instagram a WhatsApp drtí Snapchat jeho vlastními klony

Společnost Snap v úterý oznámila nepříznivý vývoj jejích zisků, důsledkem toho se propadly její akcie o téměř 15 procent. Akcionáři začínají v tuto společnost ztrácet důvěru. Aplikace Snapchat si stále nachází velkou popularitu u mladistvé populace. Nedokázala ovšem zasáhnout hlavní proud. Jedním z hlavních problémů je skutečnost, že v její vlastní hře ji poráží největší konkurent Facebook. Podívejte se na novou infografiku serveru Statista.com, která tento neblahý vývoj pro Snapchat znázorňuje.

Facebook totiž představil na Instagramu, WhatsAppu a Massengeru klon populárních snapchatových příběhů. Začátek tohoto roku poukázal na to, že tento kopírovací přístup zafungoval na výbornou.

Zdroj: Statista

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg uvedl, že Instagram Stories a Instagram Status denně používá 300 milionů aktivních uživatel. Jde přitom o téměř dvojnásobek celkového počtu každodenních uživatelů Snapchatu.

Stejně jako Snapchat, tak i Instagram Stories a WhatsApp Status umožňují uživatelům aplikovat na videa a fotografie filtry a samolepky, které zmizí po 24 hodinách. 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Instagram a WhatsApp drtí Snapchat jeho vlastními klony Foto: dennizn / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.