Indové prodali výrobce nákladních aut Avia. Neví se komu

Indická firma Ashok Leyland prodala českého výrobce lehkých nákladních aut Avia za necelých 11 milionů dolarů, tedy asi 280 milionů korun, neznámému zájemci. Uvedl to server iHNed.cz s odvoláním na indický deník The Economic Times.

Prokurista Avie Vít Šubert podle webu o prodeji zatím nic neví. "O těchto věcech se rozhoduje v Londýně," uvedl. Firma dál dodává náhradní díly a udržuje výrobní areál.

Není jisté, co nový vlastník firmy Avia Ashok Leyland Motors získal, uvedl server. Podle obchodního rejstříku má firma základní jmění přes dvě miliardy korun a účetní hodnota majetku byla v roce 2013 více než 700 milionů korun, za poslední dva roky ale mohlo dojít ke změnám majetku. Hlavním aktivem je výrobní závod Avie v pražských Letňanech.

Indové Avii získali v roce 2006 za zhruba trojnásobnou částku od investiční skupiny Odien. Firmu předtím ovládala korejská skupina Daewoo. Žádnému z vlastníků se ale nepodařilo prodeje nastartovat a získat nové trhy. Výroba byla ukončena v roce 2013 a poté Ashok Leyland odstěhoval část výrobního zařízení do Indie. Ještě v roce 1998 přitom firma podle deníku Právo vyrobila 3539 vozů. 

 

Zdroj: ČTK, Právo

Indové prodali výrobce nákladních aut Avia. Neví se komu Foto: ČTK/Vondrouš Roman

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.