Havajské ostrovy zasáhne hurikán Lane, doprovází jej vítr o rychlosti 260 kilometrů v hodině

K Havajským ostrovům se přibližuje hurikán Lane. Doprovází jej vítr o rychlosti 260 kilometrů v hodině. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) zařadilo Lane do páté, tedy nejsilnější kategorie. Takto silný hurikán naposledy Havaj zasáhnul v roce 1994.

Varování před hurikánem prozatím platí pro Velký ostrov, který je největší z Havajských ostrovů. K jeho břehům se Lane přiblíží ve čtvrtek. Podle propočtů NHC bude Lane postupně ztrácet na své intenzitě a vítr zeslábnou na 170 kilometrů v hodině.

 Zdroj: YouTube / MrMBB333

Model postupu hurikánu na webu NHC předpokládá, že Lane bude postupovat podél souostroví. Není ale vyloučeno, že vstoupí nad ostrovy Kauai a Niihau, ke kterým se přiblíží v pátek.

Meteorologové varovali obyvatele Havaje před silnými poryvy větru a před silnými lijáky, které by mohly přinést okolo 25 centimetrů srážek, místy až 50 centimetrů. To by mohlo v oblasti vyvolat bleskové povodně.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Havajské ostrovy zasáhne hurikán Lane, doprovází jej vítr o rychlosti 260 kilometrů v hodině Foto: Zdroj: YouTube / MrMBB333

reklama

Další články

  1. Česko si připomene oběti okupace z roku 1968

    Společnost ·

    Lidé na území celé České republiky si v úterý připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na "socialismus s lidsko…

  2. Trump se opřel do měnové politiky Číny a EU

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s agenturou Reuters se osočil vůči Evropské unii a Číně a obvinil je z měnových manipulací. K tomu dodal, že se mu nezamlou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.