Francie podle Macrona nepovolí obnovení tábora Džungle u Calais

Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že Francie v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů u Calais. Macron to řekl v rámci návštěvy serveru Francie. Obyvatelům Calais i zástupcům bezpečnostních složek slíbil, že vláda udělá vše pro to, aby migranti nemohli město využívat jako ilegální bránu do Anglie.

Provizornímu táboru u přístavního města Calais se přezdívalo Džungle. Pobývalo v něm zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

„Nebudeme tolerovat ilegální zabírání veřejného prostoru,“ řekl rovněž prezident a ujistil, že tábořiště migrantů nebudou vznikat ani na jiných místech regionu, který v úterý navštívil. „Děláme vše pro to, aby ilegální překračování (hranice) v Calais nebylo možné,“ dodal Macron.

Británii prezident v proslovu vyzval, aby se více podílela na nákladech na bezpečnostní opatření, která brání migrantům vydávat se ze severní Francie do jižní Anglie. Londýn rovněž vyzval, aby reagoval na požadavky Paříže v otázce přijímání nezletilých migrantů bez doprovodu.

Macron se ve čtvrtek v Londýně zúčastní britsko-francouzského summitu a otázka migrace bude jedním z témat, které chce s premiérkou Theresou Mayovou probrat. Obyvatele severní Francie v úterý prezident ale ujistil také o tom, že bude při jednáních s Brity o jejich odchodu z Evropské unie brát ohledy na zájmy jejich regionu.

 

 

Zdroj: ČTK

Francie podle Macrona nepovolí obnovení tábora Džungle u Calais Foto: Wikimedia Commons: Calais a takzvaný tábor Džungle z roku 2015

reklama

Další články

  1. Škoda Auto prožila rekordní rok

    Byznys ·

    Škoda Auto loni dodala svým zákazníkům rekordních 1,200.500 aut, což je o 6,6 procenta více, než v roce 2016. Milion aut překročila již počtvrté v řadě. Největším trhe…

  2. Elektřina zdražuje. Co za tím stojí?

    Komerční sdělení ·

    Od samého počátku nového roku lze z médií slyšet informace, že éra snižování ceny elektřiny nebo její stagnace je u konce, a my se musíme připravit na její růst. Co je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.