Češi mají na neúročených účtech uloženo přes bilion „spících“ korun

Češi mají na svých běžných neúročených účtech uloženo přes bilion korun. Z pohledu majitele serveru bankovnipoplatky.com Patrika Nachera jde o spící peníze. Kdyby totiž lidé peníze vložili do jiné aktivity nebo investice, tak by je mohli přetavit ve větší množství peněz.

„Jde ale o princip, že Češi nechají ladem na svém běžném účtu ležet i peníze, které nepotřebují na každodenní, každotýdenní, každoměsíční výdaje. Ty peníze tam pak skutečně spí. Nic tomu střadateli nepřinášejí. Maximálně se tak mohou odečítat poplatky,“ řekl na rádiu Zet Nacher.

Tito lidé by měli finanční prostředky přesunout někam, kde jim alespoň z principu budou přinášet nějaké zisky. Následně se mohou vrhnout podle Nachera do sofistikovanějších investic.

Důvodem takovéhoto nakládání s penězi je podle Nachera pohodlnost a lenost. Přitom si stačí pouze založit spořící účet. Pro uložení úspor lze využít rovněž termínovaných vkladů, stavebního spoření atak dále. Lidé by si měli být rovněž při vkládání peněz vědomi různých rizik. „Měla by to být kombinace všeho. Mít peníze bezpečně uložené na straně jedné a být si vědom toho, že například peníze v bankách, družstevních záložnách nebo stavebních spořitelnách jsou pojištěny do výše 100 tisíc euro výjimečně pak do výše 200 tisíc euro. To je novinka mimochodem,“ informoval Nacher.

Pokud má člověk naspořenou větší částku, tak by ji podle Nachera měl z hlediska bezpečnostních důvodů zase rozložit do více finančních ústavů. Měl by tak učinit i kvůli těžko představitelnému riziku, jež by představoval kolaps některé v tuzemsku silné bankovní instituce. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s majitelem serveru bankovnipoplatky.com Patrikem Nacherem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Češi mají na neúročených účtech uloženo přes bilion „spících“ korun Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.