Britský maloobchodní řetězec Tesco uzavře 43 ztrátových prodejen a omezí investice

Britská společnost Tesco uzavře v Británii 43 prodělávajících prodejen. Reorganizace vedení a další opatření má maloobchodnímu řetězci navíc ušetřit 250 milionů liber (9 miliard korun) ročně. Tesco to dnes uvedlo s tím, že chce posílit konkurenceschopnost na domácím trhu a omezit investice.  

Podle agentury Reuters chce firma prostřednictvím úspor financovat snížení cen. Tesco se nyní v Británii potýká s odlivem zákazníků. Firmu, která působí rovněž v České republice, navíc zasáhl účetní skandál týkající se nadhodnocování zisků.

Společnost uvedla, že v příštím roce sníží kapitálové výdaje na pouhou miliardu liber z maximálně 2,1 miliardy liber v letošním roce. Dodala, že ruší plánované otevření 49 nových prodejen v Británii. Firma rovněž prodá divize Tesco Broadband a Blinkbox.

Cena akcií podniku po ohlášení úsporných opatření stoupla o více než pět procent. K růstu přispěly rovněž údaje o vánočních tržbách, které podle serveru BBC překonaly očekávání.

Firma již několik hodin před zveřejněním úsporných kroků oznámila, že se rozhodla snížit v Británii ceny u stovek značkových produktů. Snaží se tak čelit odlivu zákazníků, kteří dávají přednost diskontním prodejcům.

 

Zdroj: ČTK

Britský maloobchodní řetězec Tesco uzavře 43 ztrátových prodejen a omezí investice Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.