Boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti

Běžecké boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti, firma tak chce snížit náklady a urychlit dodávky zákazníkům na svých hlavních trzích. Firma včera oznámila, že na začátku příštího roku plánuje vyrobit prvních 500 kusů běžeckých bot ve své továrně v Německu, kterou budou řídit převážně roboti.

Adidas už přesunul většinu výroby z Evropy do Asie a nyní pro něj vyrábí více než jeden milion pracovníků ve smluvních továrnách, zvláště v Číně a ve Vietnamu. Firma chce ale nyní přivést výrobu blíž ke svým hlavním trhům, aby mohla rychleji uspokojovat poptávku. Adidas také v Asii bojuje s růstem mezd a s vyššími náklady na přepravu.

Nová továrna bude stát blízko bavorské centrály firmy, ve městě Ansbach, a zahájí výrobu v první polovině příštího roku. Pro část montážního procesu však stále bude nutná lidská práce. V pilotní fázi provozu bude továrna potřebovat asi deset lidí, nicméně Adidas pracuje na tom, aby byl celý proces plně automatizován, uvedla agentura Reuters.

V budoucnu Adidas plánuje zřídit globální síť podobných továren. Očekává však, že tyto výrobní závody současnou výrobu spíše jen doplní, než že by ji plně nahradily. Firma současně očekává vysoký růst poptávky.

Adidas v současnosti vyrábí ročně asi 600 milionů párů bot a dalších položek, jako je oblečení a doplňky. Do roku 2020 plánuje zvýšit prodej o téměř polovinu.

 

 

Zdroj: ČTK

Boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti Foto: Arseniy Krasnevsky / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.