BBC: Vyráběné elektromobily Tesla budou už nyní vybaveny pro jízdu bez řidiče

Všechny nové vozy společností Tesla, které jsou nyní ve výrobě, budou vybaveny hardwarem pro jízdu bez řidiče. Navzdory kamerám, senzorům a radarům, které zavádí, automobilka předpokládá, že éra automobilů řízených automaticky nastane až za mnoho let. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Současné vozy Tesla sice disponují svým autopilotním systémem. Ten však umožňuje využít jen vybrané funkce, například automatické brzdy. Tesla nyní dočasně ve všech nových vozech autopilotní řízení vyřadila z provozu, aby mohla nové systémy důkladně otestovat.

Zakladatel Tesly Elon Musk řekl, že jeho vozidla disponují v podstatě super-počítačem. Dodal ovšem, že záleží na regulátorech a veřejnosti, kdy dojde k povolení samořiditelných vozidel. Musk také uvedl, že Tesla jednou ukáže regulátorům významné údaje, které prokážou větší bezpečnost autonomního řízení oproti samotným řidičům za volantem.

Google a ostatní společnosti usilovně vytvářejí potřebné senzory pro autonomní automobily. Výzkum zatím ovšem nestál za vytvořením dostatečně inteligentního počítače, který by dokázal komplexně analyzovat situaci v bezprostředním okolí automobilu. 

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Hillary Clintonová a Donald Trump se ve čtvrtek setkali při poslední předvolební debatě. Trump odmítnul potvrdit, že po volbách uzná jejich výsledky v případě, že prohraje. Clintonová Trumpa obvinila z toho, že je loutkou ruského prezidenta Vladimira Putina. Trump stejnou domněnku obrátil proti Clintonové a označil ji za „zlou ženskou“. V předvolebních průzkumech má nyní Clintonová náskok. Volby se konají na začátku listopadu.
 
Ve čtvrtek by mělo v syrském Aleppu začít platit krátkodobé příměří. Město budou moci opustit civilisté a povstalci. Takzvanou humanitární přestávku vyhlásilo Rusko. Silná džihádistická skupina však odmítla z obklíčeného města odejít. Syrské vládní jednotky v září obklíčily povstalecké skupiny a zahájily s podporou Ruska ofenzivu. Od té doby při bombardování podle odhadů zemřelo kolem dvou tisíc sedmi set lidí. Západní mocnosti naznačily, že ruské a syrské nálety mohou představovat válečné zločiny.
 
Britská premiérka Theresa Mayová míří do Bruselu na svůj první summit Evropské unie v této funkci. Premiérka zahájí rozhovory o vystoupení z Evropské unie do konce března. Předpokládá se, že bude usilovat o hladký a konstruktivní odchod ze společenství. O strategii odchodu Velké Británie z unie se vedou debaty.
 
V Argentině protestovaly tisíce žen kvůli znásilnění a smrti mladé dívky. Šestnáctiletou dívku přivezli do nemocnice dva muži s tím, že se předávkovala drogami. Lékaři následně zjistili, že byla obětí extrémního sexuálního násilí. Ženám se nelíbí kulturní hodnoty v jižní Americe, které schvalují projevy mužské nadvlády nad ženami.
 
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Vyráběné elektromobily Tesla budou už nyní vybaveny pro jízdu bez řidiče Foto: Hadrian / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.