BBC: USA nechtějí rozhodnutí o ochraně klimatu uspěchat, zváží především své zájmy

Spojené státy americké nechtějí uspěchat rozhodnutí o ochraně klimatu. v rámci schůzky osmi arktických států to řekl americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Podle BBC World Service ale Tillerson uvedl, že USA zváží především své zájmy. 

Spojené státy americké při revizi politiky ochrany před klimatickými změnami zváží především své zájmy. Na setkání osmi arktických států to uvedl ministr zahraničí Rex Tillerson. Podle jeho slov nechtějí Spojené státy rozhodnutí o ochraně klimatu uspěchat. Prezident Donald Trump vyslovil své pochybnosti o vlivu lidské činnosti na klima. Ostatní arktické země mezitím podepsaly dohodu, která žádá svět o snížení produkce skleníkových plynů.

Změna klimatu byla největším tématem rozebíraným v rámci zasedání Rady pro arktické oblasti ve Fairbanks. Tillerson v rámci toho řekl, že vláda přezkoumá možnosti, jak přistupovat ke změnám klimatu.

„Oceňujeme, že každý z vás má důležitý úhel pohledu a měli byste vědět, že věnujeme čas k pochopení vašich obav,“ řekl Tillerson. „V učinění rozhodnutí nebudeme spěchat. Budeme pracovat na tom, abychom udělali pro Spojené státy správné rozhodnutí,“ dodal americký ministr zahraničí. 

_____________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Prezident Spojených států amerických Donald Trump trvá na tom, že není vyšetřován kvůli vazbám na Rusko. V rozhovoru pro média rovněž uvedl, že o odvolání šéfa FBI rozhodl on sám. James Comey podle něj nedokázal úřad řídit. Jeho odvolání podle Trumpa nesouviselo s vyšetřováním ruské intervence v prezidentských volbách. Trump uvedl, že chce, aby vyšetřování pokračovalo.

 

Generální tajemník Organizace spojených národů António Guterres na konferenci o pomoci Somálsku uvedl, že tato země má nyní důvěryhodnou vládu a smysluplný plán do budoucna. Požádal svět o finanční pomoc, bez které se podle jeho slov Somálsku nepodaří překonat humanitární krizi. Světové mocnosti na setkání v Londýně Somálsku přislíbily pomoc při vytvoření vlastních bezpečnostních složek. Problematické zůstává embargo na dovoz zbraní do země.

 

Vláda Spojených států amerických schválila prodej zbraní v hodnotě dvou miliard dolarů Spojeným arabským emirátům. Spojené státy se domnívají, že je v jejich zájmu zvyšovat bezpečnost významného spojence.

 

Brazílie oficiálně vyhlásila konec krizového stavu ohledně viru zika. Prudký nárůst jeho výskytu zde zaznamenali před rokem a půl. Počet případů nyní opět výrazně pokles. Virus ohrožuje vývoj dětí před narozením.

 

V Mexiku byla zavražděna podnikatelka, která vedla skupinu šesti set rodin pátrajících po zmizelých příbuzných. Miriam Rodriguez Martinezová byla zastřelena ve svém domově ve městě San Fernando nedaleko hranic se Spojenými státy. Proslavila se odhalením únosu a vraždy své dcery. Její informace vedly k zatčení členů místního drogového kartelu. Jeden z nich však letos uprchl z vězení. Martinezová požádala o policejní ochranu. Policie žádost ignorovala.

 

Strana nově zvoleného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zveřejnila seznam většiny kandidátů do nadcházejících parlamentních voleb. Polovina z nich jsou ženy. Více než polovina doposud v politice nepůsobila. Parlamentní volby se budou ve Francii konat v červnu.

 

Izraelská policie zveřejnila informace o případu čtrnáctiletého chlapce, kterého rodiče zřejmě od narození drželi doma. Rodiče chlapce pouze jednou či dvakrát do měsíce brali v noci na dvůr. Policie rodiče zatkla. Ti se hájí tím, že jednali v obavě o chlapcovo zdraví.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: USA nechtějí rozhodnutí o ochraně klimatu uspěchat, zváží především své zájmy Foto: ČTK/AP/Mark Thiessen: Americký ministr zahraničí Rex Tillerson

reklama

Další články

  1. Kajínek dostane od Zemana milost

    Společnost ·

    Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek dostane od prezidenta Miloše Zemana ve druhé polovině května milost. Rozhodnutí o udělení milosti je připraveno, prez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.