BBC: Tusk se neztotožňuje s Trumpovými názory ohledně Ruska

Americký prezident Donald Trump se v rámci své zahraniční cesty v Bruselu sešel s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Ten řekl, že souhlasí s americkou hlavou státu v mnoha oblastech. Jejich názory se ovšem podle rozhlasového vysílání BBC World Service rozcházejí v souvislosti s Ruskem. 

Americký prezident Donald Trump se v Bruselu účastní jednání, které jeho tým označil za „tvrdé“ rozhovory se členy Severoatlantické aliance. NATO souhlasí s Trumpovým požadavkem k připojení se do koalice pod vedením USA proti radikální organizaci Islámského státu.

Trump se již setkal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, který řekl, že souhlasí s americkým představitelem v mnoha oblastech. Jeho pohled se ovšem liší v názorech na Rusko. „Nejsem si stoprocentně jistý, že máme společné názory ve spojitosti se společnou pozicí k Rusku, třebaže jsme se shodli ohledně konfliktu na Ukrajině,“ řekl Tusk. 

Trumpa nyní čeká setkání s dalšími vedoucími představiteli Evropské unie. Americká hlava státu přitom v minulosti nešetřila kritikou obou skupin. Státy Severoatlantické aliance konkrétně kritizovala za to, že nevynakládají na svoji obranu požadované finanční prostředky. 

Ve středu se americký prezident po přistání do Bruselu setkal s belgickým králem a královnou. Mezitím tisíce lidí vyjádřily v centru města nesouhlas ve spojitosti s Trumpovou návštěvou.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americká společnost Rocket Lab vypustila do vesmíru spoji první raketu. Ta odstartovala ze soukromého spouštěcího zařízení na Novém Zélandu. Raketa konkrétně vzlétla z poloostrova Mahia, který leží na novozélandském Severním ostrově. Levné jednorázové rakety mají být využívány pro přepravu malých satelitů a dalších užitečných dodávek do vesmíru. Firma Rocket Lab plánuje zařadit své výrobky na komerční trh koncem tohoto roku.

  

Policie vyšetřující bombový útok na multifunkční halu v Manchesteru přestala sdílet informace se Spojenými státy americkými. Stalo se tak poté, co do médií unikly fotografie ze samotného místa činu. Britští vládní představitelé vyjádřili své rozhořčení, když deník New York Times zveřejnil fotografie z bombového útoku. Americká média krátce před tím zveřejnila rovněž identitu atentátníka Salmana Abediho. Tento muž připravil o život 22 lidí, mezi nimiž figurovalo mnoho dětí. Důsledkem teroristického činu došlo ke zranění dalších 64 osob. Britská premiérka Theresa Mayová projedná nově vzniklou problematiku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem na schůzi NATO.

 

Prostředí internetu má svůj nový virální hit. Stalo se tak poté, co se na síti objevily záběry s mužem, který drží v rukou poničené housle a pláče. Venezuelané se nyní na internetu sdružují, aby pomohli houslistovi, kterému policisté během demonstrací zničili jeho hudební nástroj. Wuilly Arteaga  se podílel na protestech namířených proti tamní hlavě státu Nicolásu Madurovi. Uprostřed chaosu svůj nesouhlas vyjadřoval poklidným hraním klasických melodií. Arteaga řekl, že se nezúčastní žádných aktivit zaměřených na získávání finančních prostředků a rovněž nepřijme žádné dary. Ve čtvrtek začne ovšem odpovídat lidem na zprávy, které od nich obdržel na sociálních sítích. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Tusk se neztotožňuje s Trumpovými názory ohledně Ruska Foto: 360b / Shutterstock.com: Prezident

reklama

Další články

 1. OPEC prodlouží těžební limity do března 2018

  Byznys ·

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se rozhodla prodloužit dohodu o omezení své těžby do března příštího roku. Agentuře Reuters to sdělil jeden z delegátů dnešní …

 2. V Česku se po 15 letech objevila cholera

  Společnost ·

  Dva Češi se při pracovním pobytu na ostrově Zanzibar ve východoafrické Tanzanii nakazili cholerou. Tato nemoc byla přitom v České republice zaznamenána před 15 lety. P…

 3. Trumpa čeká první setkání s představiteli EU

  Společnost ·

  Vedle summitu Severoatlantické aliance (NATO) dnes v Bruselu proběhne krátké setkání nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s vrcholnými představiteli Evropské un…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.