BBC: Obezita zvyšuje riziko vzniku jedenácti typů rakoviny; Austrálie dosáhla 25 let bez recese

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že podle britských vědců existuje silná souvislost mezi obezitou a vznikem rakoviny. BBC rovněž píše, že australská ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2016 prudce vzrostla. Země bohatá na suroviny tak dosáhla dvaceti pěti let bez recese.

Podle britských vědců existuje silná souvislost mezi obezitou a vznikem rakoviny. Nadváha podle nich zvyšuje riziko vzniku jedenácti typů rakoviny, například střeva, prsu, slinivky či vaječníků. Nadváhu považují vědci za druhou nejčastější samostatnou příčinu vzniku rakoviny, a to hned po kouření.

 

Prezident Spojených států amerických při svém prvním proslovu v Kongresu nastínil obnovu amerického ducha. Díky nové vlně optimismu jsou podle jeho slov nesplnitelné sny na dosah. To podle něj otvírá novou kapitolu významu Spojených států. Trump hovořil o tom, že je možné provést reformu přistěhovalectví. Uvedl také, že chce požádat o bilion dolarů na obnovu infrastruktury. Podle komentátorů se jednalo o tradiční proslov pronesený tradičním způsobem. Právě tím podle nich proslov vybočoval z řady dosavadních vystoupení Donalda Trumpa.
 
Dvě ženy, které v půlce února na letišti v Kuala Lumpur otrávily nevlastního bratra severokorejského vůdce smrtelně jedovatou látkou, byly obviněny z vraždy. Ženy jsou původem z Vietnamu a Indonésie. Hrozí jim až trest smrti. Ženy již dříve vypověděly, že se domnívaly, že se budou podílet na skryté kameře. Dvaačtyřicetiletý Kim Čong-nam byl napaden na letišti v Malajsii při odbavování na cestě do Macaa, kde žil. Zemřel během patnácti až dvaceti minut po útoku. Cestoval pod jiným jménem. Severní Korea jeho identitu nepotvrdila. Silně protestovala proti provedení pitvy.
 
Rusko a Čína vetovaly rezoluci Organizace spojených národů namířenou proti Sýrii. Rezoluce měla na tuto zemi uvalit sankce kvůli tomu, že údajně použila chemické zbraně. Je to posedmé, co Rusko vetovalo rezoluci OSN, aby chránilo syrskou vládu. Čína od začátku občanské války v Sýrii v roce 2011 vetovala šest rezolucí týkajících se této země. Sýrie přistoupila na likvidaci svých chemických zbraní v roce 2013 v rámci dohody dojednané mezi Ruskem a Spojenými státy americkými. Syrská vláda je viněna z chemických útoků proti Syřanům. Obvinění popírá.
 
Australská ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2016 prudce vzrostla. Tato země bohatá na suroviny tak dosáhla dvaceti pěti let bez recese. Přibližuje se nizozemskému rekordu nepřerušeného ekonomického růstu v moderní době. Australská ekonomika ve třetím čtvrtletí loňského roku zaznamenala pokles. Díky exportu a spotřebitelským výdajům ale ke konci roku opět rostla.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Obezita zvyšuje riziko vzniku jedenácti typů rakoviny; Austrálie dosáhla 25 let bez recese Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.