BBC: Žena dobyla Hollywood, Jenkinsové Wonder Woman trhá rekordy

Nový americký akční film Wonder Woman trhá rekordy. Za uplynulý víkend, kdy se promítal v amerických a kanadských kinech, vydělal přes 100 milionů dolarů. Podle BBC World Service jde o zatím nejlepší kasovní trhák od ženské režisérky.

Film režisérky Patty Jenkinsové je natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o superhrdince Wonder Woman. Je to přitom první film o superhrdinech, který byl v Hollywoodu režírován ženou. Podle BBC je hlavní město filmů známé tím, že nerado najímá ženské režisérky, zejména pak pro blockbustery nebo akční filmy o superhrdinech.
Co do návštěvnosti film o Amazonce překonal v USA předchozí rekord Sam Taylorové-Woodové Padesát odstínů šedi, který v roce 2015 otevřel v prvním týdnu za 85,1 milionů dolarů. Ve Velké Británii ale na romantický snímek nestačil. Film Wonder Women si zde vydělal necelých 6,2 milionů liber, zatímco Padesát odstínů šedi při prvním víkendu shrábl 13,5 milionu liber.
Film Wonder Women, kde hlavní postavu ztvárnila izraelská herečka Gal Gadotová, se může těšit i ze značně pozitivních recenzí od filmových kritiků.
Z Jenkinsové režisérské dráhy je nejlépe známý její film Zrůda z roku 2003, který je založený na životě sériové vražedkyně Aileen Wuornosové. Hlavní roli si v něm zahrála Charlize Theronová, která za svůj výkon dostala Oscara.
________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Šest arabských zemí včetně Saúdské Arábie a Egypta přerušily diplomatické vztahy s Katarem, který obviňují z destabilizace regionu. Podle skupiny zemí Katar podporuje militantní skupiny včetně Islámského státu a Al-Kájdy. Tato obvinění Katar popírá. Saúdská státní zpravodajská agentura SPA uvedla, že Rijád uzavřel hranice s Katarem. Katar tento krok označil za neopodstatněný. Analytici vnímají současné napětí jako bezprecedentní rozluku mezi zeměmi Perského zálivu.

 

Britská policie oznámila, že zná identitu tří útočníků, kteří v sobotu v Londýně zabili sedm lidí a dalších 48 zranili. Policie jejich jména oznámí v co nejkratším možném termínu. Trojice útočníků najela dodávkou do lidí na mostě přes Temži, poté zamířila do nedaleké čtvrti Borough Market, kde zaútočila na lidi noži. Policie atentátníky v průběhu útoku zastřelila. Policisté dnes ráno prohledali dvě bydliště ve východním Londýně. V souvislosti s útoky již zadrželi několik lidí.

 

Americký herec a komik Bill Cosby by se měl objevit před pensylvánským soudem v souvislosti s obviněním ze sexuálního napadení. Bývalá zaměstnankyně univerzity Andrea Constandová tvrdí, že ji Cosby v roce  2004 omámil drogami a sexuálně zneužil. Devětasedmdesátiletý Cosby tvrdí, že je nevinný a že jejich sexuální styk proběhl po vzájemné dohodě. Podle médií jde o největší proces s celebritou od skandálu bývalého hráče amerického fotbalu OJ Simpsona, který byl obviněn z vraždy své ženy v roce 1995 a další osoby.

 

Ruská policie vyslýchá muže podezřelého ze zabití devíti lidí loveckou puškou ve vesnici vzdálené 150 kilometrů na severozápad od Moskvy. Policie nalezla těla pěti mužů a čtyř žen v chalupě nedaleko Tveru. Podezřelým je elektrikář, který se objevil na oslavě konané v místní chalupě bez pozvání a později se opil. Jeho řádění přežila mladá žena, která se ukryla pod pokrývkou. Policie podezřelého identifikovala jako pětačtyřicetiletého Sergeje Jegorova.

 

Americký prezident Donald Trump dnes v sérii příspěvků na twitteru kritizoval vlastní ministerstvo spravedlnosti kvůli postupu v souvislosti s migračním dekretem, který zakazuje obyvatelům šesti většinově muslimských zemí cesty do USA. Ministerstvo se v pátek obrátilo na nejvyšší soud s žádostí, aby povolil jeho platnost, kterou dříve zablokovaly soudy nižší instance. Podle Trumpa ale mělo požadovat o povolení původního zákazu a nikoliv jeho druhé, „zředěné, politicky korektní verze“.  

 

BBC: Žena dobyla Hollywood, Jenkinsové Wonder Woman trhá rekordy Foto: Youtube

reklama

Další články

 1. BBC: Donald Trump kritizoval londýnského starostu

  Společnost ·

  Londýnského starostu Sadiqa Khana po teroristických útocích kritizoval americký prezident Donald Trump. Khan podle Trumpa situaci podceňoval, protože Londýňanům tvrdil…

 2. Černá Hora dnes oficiálně vstoupí do NATO

  Společnost ·

  Černá Hora se dnes slavnostním uložením přístupových dokumentů na americkém ministerstvu zahraničí oficiálně stane 29. členem Severoatlantické aliance (NATO). Ceremoni…

 3. Začal boj o osvobození Rakky od IS

  Společnost ·

  Operace s cílem osvobodit město Rakka, které je baštou Islámského státu (IS) v Sýrii, už začala. Turecko o tom informovaly Spojené státy, oznámil dnes turecký premiér …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.