BBC: Alibaba Pictures se spojila se Spielbergovou firmou Amblin Partners

Čínský filmový producent Alibaba Pictures se spojil s firmou Amblin Partners, kterou vlastní světoznámý režisér Steven Spielberg. Čína tak pokračuje v plánu, který počítá s tím, že se v budoucnu stane největším filmových průmyslem. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Čínský filmový producent Alibaba Pictures se spojil s firmou Amblin Partners, kterou vlastní světoznámý režisér Steven Spielberg. Obě společnosti tak budou spolupracovat na produkci a distribuci filmů po celé Číně a Spojených státech amerických.

Spielberg řekl, že díky tomuto spojení se dostane na území Ameriky více z Číny. Obě dvě strany uvedly, že produkce filmů bude směřovat ke světovému a čínskému publiku. Spolupráce bude zahrnovat rovněž oblast marketingu a merchandisingu.

Čína očekává, že v budoucnu nahradí Spojené státy na první pozici filmového producenta. Západní společnosti se na druhé straně snaží s čínskými firmami uzavírat partnerství.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Nobelovu cenu za ekonomii obdrželi britsko-americký ekonom Oliver Hart a Fin působící rovněž na území Spojených států Bengt Holmström. Královská švédská akademie věd uvedla, že ocenění si zasloužili za příspěvek k lepšímu pochopení kontraktů v ekonomice. Lidé se tak mohou vyhnout nástrahám vyplývajících ze smluv. Aktéři s rozdílnými zájmy se díky tomu mohou domluvit na vzájemně prospěšném řešení. Dvojice obdrží osm milionů švédských korun. Minulý týden byly uděleny Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství, fyziku, chemii a mír. 

 

Německá policie po dvou dnech pátrání zadržela muže ze Sýrie, který plánoval bombový útok. Džábir Bakr, který se dostal do Německa jako uprchlík, byl zadržen v bytě ve východní části Lipska. K zadržení došlo v ranních pondělních hodinách. Dvaadvacetiletý muž požádal o pomoc dalšího Syřana. Ten ovšem zalarmoval policii a nebezpečného muže svázal. Policie zahájila pátrání poté, co objevila v bytě Bakra výbušniny. Bakr žil dříve ve městě Saská Kamenice, která se nachází nedaleko severočeských hranic. Odtamtud se mu ale podařilo uprchnout i navzdory varovnému výstřelu.

 

Na dálnici nedaleko francouzského přístavu Calais srazil britský řidič uprchlíka z Eritreje a jeho ženu. Muž svým zraněním podlehl. Pár byl sražen poté, co se desítky přistěhovalců snažily dostat do nákladních automobilů. Francie plánuje v brzké době uzavřít uprchlický tábor v Calais známý jako Džungle. Ten v současnosti hostí vice než 10 tisíc migrantů. Uprchlíci doufají v to, že se přes kanál La Manche dostanou společně s devíti stovkami nezletilých dětí, které jsou v uprchlickém táboře bez jakéhokoli doprovodu.

 

Zdravotní stav thajského krále Bhumibola není stabilní. Osmaosmdesátiletý panovník je vůbec nejdéle vládnoucím monarchou na světě. Velkou část minulého roku ovšem strávil v nemocnici a jen zřídka byl viděn na veřejnosti. V Thajsku jde o uznávaného vládce, který dokázal sloučit rozdělenou politickou scénu.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Alibaba Pictures se spojila se Spielbergovou firmou Amblin Partners Foto: ČTK/AP/Da qing

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.