Automobilka BMW zvýšila v lednu prodej o 7,5 %, navázala tak na rekord z loňského roku

Německý výrobce automobilů společnost BMW v lednu zvýšila prodej o 7,5 procenta na rekordních 152 879 vozidel. Pokračuje tak v rekordním prodeji z uplynulého roku. Největšímu světovému výrobci luxusních vozů se dařilo díky silné poptávce v Evropě a v Číně. Poptávku po autech ve Spojených státech ale zasáhly sněhové bouře.

„Navzdory známkám pokračující kolísavosti na mnoha trzích si stále myslíme, že tento pozitivní trend bude pokračovat po celý rok 2016,“ uvedl člen představenstva BMW Ian Robertson, který má na starosti prodej a marketing.

V Číně automobilka dodala meziročně o 8,4 procenta více aut značky BMW a malých aut Mini, prodej v Evropě jí vzrostl o 10,9 procenta. V USA se ale odbyt o čtyři procenta snížil, což firma vysvětluje negativními dopady sněhových bouří, které v lednu zasáhly velkou část země.

Automobilka BMW si loni udržela vedoucí pozici na trhu s luxusními automobily. Celosvětový prodej zvýšila o šest procent na 2,25 milionu aut. Rekordní celoroční výsledek tak zaznamenala již popáté za sebou.

 

Zdroj: ČTK

Automobilka BMW zvýšila v lednu prodej o 7,5 %, navázala tak na rekord z loňského roku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.