Apple pracuje na vývoji chytrých brýlí

Americká technologická společnost Apple pracuje na vývoji inteligentních brýlí. Produkt by měl být představen v roce 2018, napsala agentura Bloomberg s odkazem na své zdroje. Podle nich je projekt už v takové fázi, aby byl předmětem v jednáních s dodavateli.

Apple se o inteligentní brýle pokouší poprvé. S touto kategorií výrobku přišel původně internetový gigant Google, který v roce 2013 představil své Google Glass. Ty se ale nikdy nestal spotřebním zbožím. Jejich přijetí veřejností totiž nebylo nejvřelejší. Někteří byli znepokojeni tím, že se jedná o technologii, kterou může kdokoliv zneužít k získání citlivých dat. Jiní je zase považovali za směšné vypadající. Společnost nakonec jejich vývoj zastavila, ale i ona trvá na to, že nápad ještě není mrtvý.

wikimedia.commons.org

Nevypadá to, že by se funkce Apple brýlí od těch se značkou Google lišila. Stejně jako ony by měly sloužit k spíše k přísunu informací. Podle Bloombergu ale není vyloučeno, že nabídnou i funkci rozšířené reality. Tento produkt je podle zdroje agentury v „rané fázi testování“.

Apple brýle budou fungovat na základě propojení s iPhonem. Díky tomu budou moci být lehčí a zachovají čistší vzhled bez přílišného množství elektronických komponentů. Jejich hlavní součástí pak budou čočky. Minulý týden vyšla podle Business Insideru zpráva, že Apple spolupracuje se společností Carl Zeiss, která produkuje čočku s názvem Zeiss Smart Optics. Mluvčí firmy však odmítl komentovat jakoukoliv spolupráci s Applem. 

Generální ředitel Applu Tim Cook se navíc minulý měsíc nechal slyšet, že „značná část populace vyspělých zemí a nakonec všech zemích bude mít rozšířenou realitu používat každý den stejně, jako jí tři jídla denně“.

Chytré brýle jsou v kurzu

Apple každopádně není jediný, který v chytrých brýlích vidí budoucnost. Chatovací aplikace Snap v září představila sluneční brýle s vestavěnou kamerou, které budou moci nahrávat 10 vteřin videa v reálném čase. Říká jim Spectacles a k dostání jsou pouze v pop-upových automatech umístěné po celých Spojených státech za 130 dolarů (asi 3100 Kč). Bývalý Snapchat na vývoji brýlí pracoval už od roku 2014. S uvedením brýlí na trh zároveň oznámil změnu jména ze Snapchat na Snap Inc. Přejmenováním chtěl zdůraznit zjevnou snahu společnosti jít nad rámec dočasné chatovací aplikace.

Snap

 

 

Zdroj: Bloomberg, Business Insider, Zet

Apple pracuje na vývoji chytrých brýlí Foto: Lewis Tse Pui Lung / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Japonsku vzniká nová „Mekka“ pro startupy

    Byznys ·

    Druhé nejmladší město Japonska Fukuoka ležící na jihu ostrova Kjúšú se uchází o titul nejpokrokovějšího města. Je totiž domovem nadějné startupové scény. V tomto příst…

  2. Škodu Kodiaq si už objednalo přes tisíc Čechů

    Byznys ·

    Zhruba měsíc po zahájení předprodeje si nové velké SUV Škody Auto pod názvem Kodiaq závazně objednalo více než jeden tisíc Čechů. Ti přitom ještě neměli možnost si vůz…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.