Alter Eko: USA a státy eurozóny uměle oslabují měnu

Kvantitativní uvolňování ve Spojených státech mělo v minulých letech jediný důsledek - umělé oslabování amerického dolaru. Stejný dopad na kurz eura, bude mít podle analytika ČSOB Petra Dufka chystané kvantitativní uvolňování v eurozóně. Dufek to řekl v pořadu Alter Eko hlavní ekonomce České bankovní asociace Evě Zamrazilové. 

Mezi další témata rozhovoru patřila například měnová politika švýcarské centrální banky, nebo současný kurz koruny a jeho možný pohyb po ukončení závazku České národní banky udržovat intervencemi kurz nad hladinou 27 korun za euro.

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad Studia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi ze svého oboru. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: USA a státy eurozóny uměle oslabují měnu Foto: shutterstock.com - švýcarský frank

reklama

Další články

  1. Banka JPMorgan plánuje uzavřít stovky poboček

    Byznys ·

    Americká banka JPMorgan Chase chce v následujících letech zavřít 300 poboček, což představuje asi pět procent celkového počtu. Tento krok má firmě pomoci snížit roční …

  2. Praha nechce prodloužení metra na letiště

    Byznys ·

    Primátorka Prahy Adriana Krnáčová včera oznámila, že hlavní město neuvažuje o prodloužení metra A z Motola na Letiště Václava Havla. Politici budou naopak usilovat o v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.